Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

Jechał bez ważnej karty kierowcy

Kierowca ukraińskiej ciężarówki nie rejestrował swojego czasu pracy na karcie kierowcy, ponieważ jego karta straciła ważność, a nowej karty nie posiadał. Został on ukarany mandatem karnym i stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Kontrolę przeprowadzili inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

W środę (17 kwietnia 2024 r.), na lubuskim odcinku autostrady A2, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego ze Słubic zatrzymali do kontroli ukraińską ciężarówkę. Kierowca przewoził 22 tony ładunku z Ukrainy do Niemiec. Podczas kontroli okazało się, że kierowca nie rejestrował swojego czasu pracy na karcie kierowcy, ponieważ dzień wcześniej upłynął termin ważności jego karty. Jednak nowej karty nie posiadał. Kierowca wyjaśnił, że wiedział on o upływie terminu ważności karty, pomimo to zdecydował się kontynuować jazdę.

Kontrolujący ukarali kierowcę mandatem i zatrzymali jego prawo jazdy. Odpowiedzialność finansowa grozi również przewoźnikowi, wobec którego zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.wróć