Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

Bezpieczny autokar – wakacje 2024

W okresie wakacji inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego będą kontrolować autokary przewożące dzieci i młodzież na wypoczynek. Kontrole będą prowadzone na drogach podczas wykonywanych przewozów i w miejscu odjazdu autokaru.

Stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców i ich uprawnienia – to m.in. sprawdzają w trakcie kontroli autokarów turystycznych inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Takie kontrole prowadzone są przede wszystkim na drogach podczas przejazdu autokaru lub w miejscu jego odjazdu.

Kontrola w miejscu odjazdu autokaru możliwa jest po wcześniejszym zgłoszeniu – najlepiej z co najmniej 3-dniowym wyprzedzeniem. Zgłoszenie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej, numer telefonu kontaktowego oraz miejsce i godzinę wyjazdu autokaru. Zgłoszenia można dokonań telefonicznie (957 255 113) lub pocztą elektroniczną (sekretariat@witd.gorzow.pl).

Jednocześnie przypominamy, że każdy może samodzielnie sprawdzić podstawowe dane autokaru (https://bezpiecznyautobus.gov.pl). Potrzebny jest jedynie numer rejestracyjny pojazdu. Można tam uzyskać informacje:

  • o tym czy autokar posiada aktualną polisę OC i aktualne badanie techniczne;
  • o liczbie miejsc i masie pojazdu,
  • o statusie rejestracji pojazdu.

Dane w serwisie pochodzą z Centralnej Ewidencji Pojazdów.wróć