Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

19 lut 2020

Jechał przeładowany, bez opony i ze zbyt ciężką przyczepą

Inspektorzy ITD nie dopuścili do dalszej jazdy pojazdu, który ciągnął zbyt ciężką przyczepę. Dodatkowo pojazd samochodowy był przeładowany, a jedno z sześciu kół przyczepy nie miało opony.

18 lut 2020

Wspólne kontrole ITD z niemiecką policją

Inspektorzy ITD kontrolowali pojazdy wspólnie z policjantami zza zachodniej granicy. Pojazdy były ważone i mierzone. Nie wszystkie były normatywne.

14 lut 2020

Podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy służbami

13 lutego 2020 r. podpisano Wspólną deklarację współpracy między Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. a Prezydium Policji kraju związkowego Brandenburgia.

12 lut 2020

Jazda na magnesie

W poniedziałek (10 lutego) inspektorzy zatrzymali do kontroli ciężarówkę, którą polski przewoźnik przewoził kontener morski. Kontrolę przeprowadzono w Dobiegniewie na drodze krajowej nr 22.

29 sty 2020

Działania kontrolne na lubuskich drogach – 3 przypadki manipulacji i 2 przeładowane busy

Podczas prowadzonych kontroli drogowych w dniach 27-28 stycznia br. lubuscy inspektorzy transportu drogowego ujawnili dwa przypadki zmiany oprogramowania tachografu w pojazdach należących do tego samego przedsiębiorcy oraz  jeden przypadek przerobienia czujnika ruchu.

24 sty 2020

Bezpieczne ferie 2020

O gotowości wszystkich służb i inspekcji w czasie ferii zimowych zapewnił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak. Inspektorzy ITD sprawdzą stan techniczny autokarów oraz stan kierowców.

21 sty 2020

Kierowca poszukiwany listem gończym trafił do aresztu

Lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę poszukiwanego listem gończym. Po kontroli trafił on prosto do aresztu.

17 sty 2020

Kierowca używał magnesu i kasownika

Kierowca ciężarówki fałszował zapisy tachografu za pomocą magnesu ingerując jednocześnie w drogomierz pojazdu. Został zatrzymany na gorącym uczynku przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. Do kasowania ewentualnych błędów w komputerze pojazdu, powstałych w wyniku używania magnesu, używał specjalnego urządzenia.

13 sty 2020

Jechał bez karty kierowcy jednocześnie używając magnesu

Kierowca, w celu fałszowania zapisów tachografu, jechał bez włożonej do tachografu karty kierowcy z przyłożonym do impulsatora magnesem. Używając magnesu popełnił również przestępstwo.