Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

25 maj 2021

Przewóz bez wymaganego świadectwa kierowcy

Lubuscy inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli ciężarówkę, która przez kilka minut wyprzedzała 4 zestawy ciężarowe utrudniając ruch innym pojazdom. Okazało się, że kierowca nie posiada wymaganego świadectwa kierowcy. 

25 maj 2021

Jeden z kierowców nie włożył swojej karty do tachografu

Kierowca rosyjskiej ciężarówki, który siedział na fotelu pasażera, nie włożył do tachografu swojej karty kierowcy. Wcześniej również nie zarejestrował on na karcie kierowcy przejazdu z Francji do Polski, ponieważ nie zdążył rozpocząć kolejnego odpoczynku tygodniowego w wymaganym okresie. Kierowcę ukarano mandatem karnym. Za stwierdzone naruszenia odpowiedzialność finansowa grozi również przewoźnikowi.

25 maj 2021

Inspektorzy ITD na miejscu wypadku

Ciężarówka potrąciła kilkunastoletnią dziewczynkę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zabezpieczyli dane z tachografu oraz karty kierowcy. Zapisy tachografu pomogą w ustaleniu przyczyn i okoliczności zdarzenia.

21 maj 2021

Nieprawidłowości przy przewozie odpadów

Niesprawną ciężarówką były przewożone inne odpady niż wpisane w dokumencie przewozowym. Nieprawidłowości przy przewozie odpadów ujawnili lubuscy inspektorzy ITD. Na miejsce kontroli wezwano inspektorów WIOŚ. Kierowcy nakazano zwrot odpadów. Przewoźnikowi i zarządzającemu transportem w przedsiębiorstwie grozi kara finansowa.

20 maj 2021

Niesprawna naczepa wycofana z ruchu

Liczne pęknięcia elementów konstrukcyjnych i uszkodzone zawieszenie naczepy stwierdził patrol lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego w trakcie kontroli polskiego zestawu. Inspektorzy wycofali pojazd z dalszej jazdy. Za stwierdzone nieprawidłowości konsekwencje grożą teraz właścicielowi firmy.

20 maj 2021

Od prawie dwóch lat bez badań technicznych

Samochód ciężarowy i przyczepa nie posiadały ważnych badań technicznych – przyczepa od prawie dwóch lat. Podczas kontroli zespołu pojazdów lubuscy inspektorzy ITD stwierdzili również inne nieprawidłowości. Kierowcę ukarano mandatami i zatrzymano dowody rejestracyjne pojazdów. Odpowiedzialność finansową poniesie również przedsiębiorca.

20 maj 2021

Przewóz z naruszeniami wykonywany pojazdem do nauki jazdy

Nadmierna prędkość była powodem zatrzymania pojazdu do kontroli przez lubuskich inspektorów ITD. Przewóz wykonywany był pojazdem przystosowanym do nauki jazdy przez kierowcę nie posiadającego wymaganych dokumentów. Nie tylko kierowca poniesie odpowiedzialność za stwierdzone naruszenia.

19 maj 2021

Naczepa z uszkodzonymi hamulcami

Zakazem dalszej jazdy zakończyła się rutynowa kontrola zestawu należącego do ukraińskiego przewoźnika. Naczepę z niesprawnymi hamulcami wycofali z ruchu inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Za stwierdzone zaniedbania odpowiedzialność grozi przewoźnikowi.

19 maj 2021

Znacznie przekroczył dopuszczalną ładowność

Prawie 8,5 tony - zamiast dopuszczalnych 3,5 - ważył samochód dostawczy z elementami ogrodzeń skontrolowany przez lubuskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowcy zakazano dalszej jazdy do czasu rozładunku nadmiaru ładunku.

18 maj 2021

Został skontrolowany, bo wyprzedzał w niedozwolonym miejscu

Lubuscy inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli ciężarówkę, ponieważ zbyt szybko jechała i wyprzedzała inny pojazd w niedozwolonym miejscu. Inspektorzy ujawnili naruszenia i ukarali kierowców. Kary może spodziewać się także przedsiębiorca.

14 maj 2021

Dwie niebezpieczne naczepy

Lubuscy inspektorzy ITD wycofali z ruchu dwie naczepy, które stwarzały bezpośrednie zagrożenie w ruchu drogowym. Obie naczepy miały pęknięte ramy. Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów. Dodatkowo przewoźnicy mogą spodziewać się kar finansowych.

12 maj 2021

Kierowca autobusu nie odbierał wymaganych przerw

Kierowca ukraińskiego autobusu wielokrotnie naruszył przepisy socjalne w zakresie jazdy bez przerwy. Został zatrzymany i ukarany przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego. Ukarany zostanie również przewoźnik.

11 maj 2021

Międzynarodowy transport bez zezwolenia

Białoruski przewoźnik wykonywał przewóz tranzytowy bez wymaganego zezwolenia. Zezwolenie, które posiadał nie mogło być wykorzystane na dany przewóz. Przewoźnikowi grozi teraz kara finansowa w wysokości 12 tysięcy złotych.

11 maj 2021

Jechał niesprawnym pojazdem bez karty kierowcy w trybie „OUT” 

Niesprawny pojazd bez ważnych badań technicznych skontrolowali lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca używał trybu „OUT” w tachografie i prowadził pojazd bez karty kierowcy. Kierowca został ukarany. Kar finansowych mogą się również spodziewać przedsiębiorca i osoba zarządzająca transportem w przedsiębiorstwie.

10 maj 2021

Kierowca używał karty szefa

Kierowca użył karty do tachografu szefa zamiast swojej. Został zatrzymany do kontroli i ukarany mandatem przez inspektorów ITD. Kary finansowej może spodziewać się również przewoźnik.

10 maj 2021

ADR z pękniętą tarczą hamulcową

Pękniętą tarczę hamulcową miała naczepa służącą do przewozu towarów niebezpiecznych (ADR). Pojazd stwarzający bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego został wycofany z ruchu przez inspektorów ITD.

07 maj 2021

Naruszenie przepisów sanitarnych

W autobusie, w którym mogło znajdować się nie więcej niż 9 osób, było 15 pasażerów i kierowca. Naruszenie przepisów sanitarnych ujawnili lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Na miejsce kontroli wezwano policję. 

29 kwi 2021

Niebezpieczne usterki w naczepie

Lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego wyłączyli z ruchu naczepę posiadającą uszkodzenia charakterystyczne dla pojazdu uczestniczącego w kolizji drogowej. Przewoźnikowi i zarządzającemu transportem w przedsiębiorstwie grożą kary pieniężne.

26 kwi 2021

Transport z pękniętą ramą naczepy

Lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego wycofali z ruchu naczepę ciężarową, która miała popękane elementy konstrukcyjne. Przewoźnikowi grozi kara pieniężna.

26 kwi 2021

Za dużo siedzeń w autobusie

W ukraińskim autobusie wykorzystywanym w międzynarodowym przewozie regularnym osób było więcej foteli niż liczba miejsc siedzących określonych w dowodzie rejestracyjnym. Niezgodność danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym ze stanem faktycznym ujawnili lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

19 kwi 2021

Niezabezpieczony ładunek

Kierowca przewoził ponad 20-tonowy ładunek na paletach bez zabezpieczenia przed zmianą położenia podczas jazdy. Nieprawidłowość ujawnili inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Przewóz wstrzymano, a kierowcę ukarano mandatem.

15 kwi 2021

Przewóz tranzytowy bez zezwolenia

Rosyjski przewoźnik wykonywał przewóz tranzytowy bez wymaganego zezwolenia. Zezwolenie, które posiadał było nieważne. Przewóz został wstrzymany do czasu okazania odpowiedniego zezwolenia i wpłacenia kaucji na poczet przewidywanej kary pieniężnej.

13 kwi 2021

Używał magnesu - został zatrzymany przez Policję

Rama naczepy była popękana, a kierowca manipulował czasem pracy i drogomierzem używając magnesu, choć nadajnik impulsów powinien być odporny na działanie pola magnetycznego. Kierowca został zatrzymany przez Policję.

09 kwi 2021

Cysterna bez wymaganej decyzji na jej eksploatację

Cysternę, w której przewożono prawie 25 ton ładunku, nie posiadającą wymaganej decyzji zezwalającej na jej eksploatację wydanej przez TDT, skontrolowali lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Sprawę przekazano Policji.

06 kwi 2021

Używał karty szefowej

Kierowca wiedział, że nie będzie w stanie wykonać przewozu w ciągu dnia pracy, dlatego użył karty szefowej. Kierowcę naruszającego przepisy zatrzymali lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

31 mar 2021

Kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów

Lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę, któremu dwa dni wcześniej policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Kierowcę przekazano do dyspozycji Policji.

30 mar 2021

Ciągnik ze zużytą i popękaną tarczą hamulcową

Zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego ciągnika i wydaniem zakazu jego dalszej jazdy zakończyła się rutynowa kontrola zestawu ciężarowego. Niebezpieczną usterkę ujawnili funkcjonariusze lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

29 mar 2021

Niesprawny ciągnik i niezabezpieczony ładunek

Niezabezpieczone samochody osobowe i przyczepę przewoził na nowo zakupionej naczepie samowyładowczej ukraiński przewoźnik. Niebezpieczny transport wyłączyli z ruchu drogowego lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

29 mar 2021

Nietrzeźwy jechał po ładunek

Blisko 0,58 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca ciężarówki zatrzymany przez patrol lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Nietrzeźwy kierowca trafił w ręce Policji.

26 mar 2021

Rejestrował swoją aktywność na wykresówce wypisanej na szefa

Kierowca polskiej ciężarówki używał wykresówki wypisanej na szefa żeby nie wykazać faktycznego czasu swojej pracy. Został zatrzymany na gorącym uczynku przez lubuskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.