Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

06 kwi 2021

Używał karty szefowej

Kierowca wiedział, że nie będzie w stanie wykonać przewozu w ciągu dnia pracy, dlatego użył karty szefowej. Kierowcę naruszającego przepisy zatrzymali lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

31 mar 2021

Kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów

Lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę, któremu dwa dni wcześniej policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Kierowcę przekazano do dyspozycji Policji.

30 mar 2021

Ciągnik ze zużytą i popękaną tarczą hamulcową

Zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego ciągnika i wydaniem zakazu jego dalszej jazdy zakończyła się rutynowa kontrola zestawu ciężarowego. Niebezpieczną usterkę ujawnili funkcjonariusze lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

29 mar 2021

Niesprawny ciągnik i niezabezpieczony ładunek

Niezabezpieczone samochody osobowe i przyczepę przewoził na nowo zakupionej naczepie samowyładowczej ukraiński przewoźnik. Niebezpieczny transport wyłączyli z ruchu drogowego lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

29 mar 2021

Nietrzeźwy jechał po ładunek

Blisko 0,58 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca ciężarówki zatrzymany przez patrol lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Nietrzeźwy kierowca trafił w ręce Policji.

26 mar 2021

Rejestrował swoją aktywność na wykresówce wypisanej na szefa

Kierowca polskiej ciężarówki używał wykresówki wypisanej na szefa żeby nie wykazać faktycznego czasu swojej pracy. Został zatrzymany na gorącym uczynku przez lubuskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

25 mar 2021

Pojazdy bez badań technicznych

Ciągnik siodłowy i naczepę bez ważnych przeglądów technicznych zatrzymali do rutynowej kontroli inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Dodatkowo tachograf nie został poddany wymaganej kalibracji.

24 mar 2021

Nietrzeźwy kierowca dostawczaka

W kabinie otwarta puszka z piwem, a od kierowcy wyczuwalna woń alkoholu. Blisko 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca samochodu dostawczego, który zatrzymali inspektorzy ITD.

22 mar 2021

Kontrole przewozu zwierząt

Inspektorzy ITD wspólnie z przedstawicielami Stowarzyszenia "Otwarte klatki" kontrolowali pojazdy przewożące zwierzęta. Wszystkie skontrolowane przewozy były wykonywane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

17 mar 2021

Pojazdem o ładowności zaledwie 365 kg przewoził 4 tony węgla

Ponad 7 ton zamiast dopuszczalnych 3,5 tony ważył samochód dostawczy z węglem. Kierowca miał problem z zatrzymaniem pojazdu w miejscu wskazanym przez kontrolującego. Lubuscy inspektorzy ITD ukarali kierowcę mandatem i wycofali przeładowany pojazd z ruchu.

16 mar 2021

Kierowca jechał niesprawnym pojazdem bez wymaganych dokumentów 

Ukraiński kierowca nie posiadał świadectwa kierowcy, a w pojazd który prowadził posiadał usterki techniczne. Kierowca został ukarany mandatem. Kara finansowa grozi również przewoźnikowi i osobie zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie.

16 mar 2021

Lampa zwisająca na przewodzie

Tylną lampę zwisającą na przewodzie elektrycznym oraz inne usterki techniczne ujawnili inspektorzy ITD z Gorzowa Wielkopolskiego. Poza usterkami technicznymi ciągnik i naczepa nie posiadały aktualnych badań technicznych od kilku miesięcy.

12 mar 2021

Tranzyt bez wymaganego zezwolenia

Rosyjska ciężarówka przewoziła ładunek z Rosji do Niemiec bez wymaganego zezwolenia. Naruszenie ujawnili lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Przewoźnikowi grozi kara finansowa w wysokości 12 tysięcy złotych.

10 mar 2021

Cofnięty licznik

Licznik cofnięty o ponad 82 tysiące kilometrów ujawnili lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Sprawę przekazano policji.

08 mar 2021

Autokarem bez kart kierowcy

Kierowcy niemieckiego autokaru wyjęli z tachografu karty kierowcy, żeby móc wrócić na weekend do domu. Dodatkowo w jednym z kół przyczepy ciągniętej przez autokar nie było opony. Kontrola zakończyła się wysokimi karami i usunięciem pojazdów na parking strzeżony.

04 mar 2021

Popękana rama naczepy

Pękniętą ramę miała naczepa służąca do przewozu zwierząt. Pojazd wycofali z ruchu lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Przewoźnikowi grozi kara pieniężna.

02 mar 2021

Używał magnesu w celu fałszowania zapisów tachografu

Kierowca ciężarówki fałszował zapisy tachografu za pomocą magnesu ingerując jednocześnie w drogomierz pojazdu. Został zatrzymany na gorącym uczynku przez lubuskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

02 mar 2021

Niesprawny system AdBlue

Lubuscy inspektorzy ITD wycofali z ruchu ciężarówkę z niesprawnym układem oczyszczania spalin. Dowód rejestracyjny pojazdu został zatrzymany, a kierowca został ukarany mandatem.

01 mar 2021

Naczepa bez badań technicznych i OC

Inspektorzy ITD wycofali z ruchu naczepę, która od ponad 4. miesięcy nie posiadała aktualnych badań technicznych. Dodatkowo upłynął termin ważności ubezpieczenia OC.

01 mar 2021

Przeładowany dostawczak

5,85 tony zamiast dopuszczalnych 3,5 tony ważył samochód dostawczy, którym kierowca przewoził elementy drewniane  do zabudowy tarasu. Pojazd wycofał tymczasowo z ruchu patrol Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego.

25 lut 2021

Uszkodzone opony

Zatrzymaniem dwóch dowodów rejestracyjnych zakończyła się rutynowa kontrola pojazdu członowego należącego do polskiego przedsiębiorcy. W ciągniku siodłowym była pęknięta szyba przednia, a naczepa posiadała dwie opony nie nadające się do jazdy. Niebezpieczną usterkę ujawnili inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

22 lut 2021

Nieoczyszczony pojazd po przewiezieniu zwierząt 

Nieoczyszczony pojazd przystosowany do przewozu zwierząt, który zanieczyszczał drogę został zatrzymany przez lubuskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

19 lut 2021

Przerwana jazda na cudzej karcie 

Białoruski kierowca ciężarówki należącej do polskiego przewoźnika rejestrował swoją aktywność na karcie innego kierowcy. Manipulacje czasem pracy ujawnili inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

18 lut 2021

Inspektorzy ITD udzielili pomocy przedmedycznej

Pasażerowi samochodu dostawczego, który bardzo źle się poczuł, pomogli inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego.

11 lut 2021

Gigantyczne ciężarówki na parkingu – nielegalny kabotaż wstrzymany

Bez właściwych dokumentów przewozowych i zezwoleń na przejazd pojazdów nienormatywnych, za długie, za wysokie i za szerokie – tak przewoźnik z Niemiec transportował potężne elementy wiatraków. Kolumnę pojazdów zatrzymali lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. 8 zestawów, którymi wykonywano niezgodny z unijnymi przepisami przewóz kabotażowy, nie pojedzie dalej. Przewoźnicy naruszyli przepisy chroniące krajowy rynek transportowy oraz infrastrukturę drogową.

10 lut 2021

Ingerował w pracę tachografu i drogomierza

Kierowca ciężarówki fałszował zapisy tachografu za pomocą magnesu ingerując jednocześnie w drogomierz pojazdu. Został zatrzymany na gorącym uczynku przez lubuskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

05 lut 2021

Lubuska ITD włączyła się do akcji oddawania osocza

W czwartek (4 lutego 2021 r.) w Oddziale Terenowym w Gorzowie Wielkopolskim Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze jeden z inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego, który pokonał koronawirusa SARS-CoV-2, oddał osocze.  Jako ozdrowieniec podzielił się tym cennym darem, by wspomóc chorych walczących z chorobą COVID-19.

05 lut 2021

Ciężarówka z emulatorem AdBlue

W skrzynce bezpieczników brakowało bezpieczników od systemu SCR (układ oczyszczania spalin). Po dokładnym sprawdzeniu instalacji stwierdzono niedozwolone urządzenie – emulator AdBlue – wpięte w instalację elektryczną pojazdu.

04 lut 2021

Zbyt późno złożył wniosek o przedłużenie karty kierowcy

Kierowca prowadził ciężarówkę bez karty kierowcy, ponieważ jego dotychczasowa karta utraciła ważność, a nowej jeszcze nie otrzymał.

03 lut 2021

Bez badań technicznych i z niezabezpieczonym ładunkiem

Pojazd członowy, który jechał z nadmierną prędkością wyprzedzał inne pojazdy w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości i zakaz wyprzedzania dla ciężarówek. Dodatkowo ciągnik siodłowy i naczepa nie posiadały ważnych badań technicznych, a przewożony ładunek nie był zabezpieczony.