Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

11 sty 2022

Stracił prawo jazdy, bo jechał bez karty kierowcy

Kierowca polskiej ciężarówki nie zarejestrował na karcie kierowcy około 30 kilometrów przejechanej trasy. Za jazdę bez karty kierowcy został ukarany mandatami i stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

10 sty 2022

Bezpieczny autokar – ferie 2022

W okresie ferii zimowych lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego będą kontrolowali autokary przewożące dzieci i młodzież na wypoczynek. Kontrole będą przeprowadzane na drogach podczas wykonywanych przewozów. Możliwe będzie również przeprowadzenie kontroli w miejscu odjazdu autokaru lub w stałym punkcie kontrolnym.

05 sty 2022

Fałszywe prawo jazdy

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego ze Słubic zatrzymali kierowcę, który posługiwał się sfałszowanym prawem jazdy. Kierowca za szybkie wyrobienie dokumentu zapłacił 1500 złotych. Teraz odpowie przed sądem za przestępstwo, którego się dopuścił.

29 gru 2021

Praca w WITD w Gorzowie Wlkp.

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim poszukuje kandydatów na stanowisko eksperta ds. administracyjno-prawnych.

Szczegóły pod linkiem:   http://bip.witd.gorzow.pl/?mod=news&cID=180

20 gru 2021

Przeładowany pojazd dostawczy z niezabezpieczonym ładunkiem

Tylko hamulcem postojowym zabezpieczony był samochód osobowy przewożony pojazdem dostawczym, który dodatkowo był przeładowany. Kierowcę ukarano mandatem, a pojazd tymczasowo wyłączono z ruchu drogowego.

17 gru 2021

Nietrzeźwy kierowca z zatrzymanym prawo jazdy.

Nietrzeźwy kierowca z zatrzymanym prawo jazdy został skontrolowany przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego i przekazany do dyspozycji Policji.

08 gru 2021

Pożar białoruskiej naczepy

Do inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego podbiegł mężczyzna, który poinformował ich o palącej się ciężarówce. Inspektorzy niezwłocznie przystąpili do gaszenia pożaru oraz zawiadomili Straż Pożarną i Policję.

03 gru 2021

Kierowca odpoczywał niespełna 3 godziny

Ukraiński kierowca wykonujący przewóz dla polskiego przedsiębiorcy nie posiadał wymaganych dokumentów oraz nie stosował się do przepisów dotyczących czasu pracy kierowców. Dzień wcześniej odpoczywał tylko niespełna 3 godziny. Został on ukarany mandatami. Kara finansowa czeka również jego szefa i osobę zarządzającą transportem w przedsiębiorstwie.

03 gru 2021

Przymusowy postój dla kierowcy i 16 pasażerów

Kierowca ukraińskiego autobusu nie odebrał wymaganego odpoczynku dziennego. Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zakazali mu dalszej jazdy do czasu wykorzystania odpoczynku. Przez jego nieodpowiedzialność przymusowy postój musiało również odbyć 16-tu pasażerów.

02 gru 2021

Nieprawidłowości przy przewozie samochodów

Kierowca przewożący samochody osobowe z Holandii do Polski nie oznakował ładunku wystającego z tyłu pojazdu. Pojazd wraz z ładunkiem był za wysoki, a podwójna oś przyczepy była przeciążona. Dodatkowo jedna z tarcz hamulcowych w samochodzie ciężarowym była popękana.

26 lis 2021

Transport bez uprawnień przewozowych

Przedsiębiorcę transportowego nie posiadającego uprawnień przewozowych i naruszającego przepisy dotyczące czasu pracy kierowców zatrzymali do kontroli inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Grozi mu teraz wysoka kara finansowa.

24 lis 2021

Dokumenty kierowcy utraciły ważność

Tureckiego kierowcę bez ważnej karty kierowcy i ważnego prawa jazdy zatrzymali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowcę ukarano mandatami oraz zakazano jemu dalszej jazdy. Kary nie uniknie również przedsiębiorca.

18 lis 2021

Zezwolenie bez wymaganego wpisu

Kierowca rosyjskiej ciężarówki nie wpisał w zezwoleniu numeru rejestracyjnego naczepy. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego ze Słubic unieważnili zezwolenie. Przewóz będzie mógł być kontynuowany po przedstawieniu nowego zezwolenia i wpłaceniu kaucji na poczet przewidywanej kary pieniężnej.

17 lis 2021

Rażące przekroczenie dopuszczalnej ładowności

O ponad 1000% przekroczona została dopuszczalna ładowność samochodu dostawczego o dopuszczalnej masie całkowitej 3500 kg. Nacisk tylnej osi wynosił 5000 kg. Kierowcę ukarano mandatem. Przewóz mógł być kontynuowany po przeładowaniu nadmiaru ładunku na inne pojazdy.

10 lis 2021

Został skontrolowany, bo jechał za szybko

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciężarówkę, której kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość. Okazało się, że ciągnik i naczepa były niesprawne, a tachograf nie miał legalizacji. Stwierdzono również inne nieprawidłowości. Za wszystkie naruszenia zostanie ukarany kierowca, który jest jednocześnie szefem firmy transportowej.

08 lis 2021

Został skontrolowany, bo zignorował zakaz zatrzymywania się

Kierowca łotewskiej ciężarówki zignorował znak zakazu zatrzymywania się i postanowił odebrać odpoczynek dzienny na miejscu przeznaczonym do kontroli. Kierowca został ukarany mandatem przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

08 lis 2021

Wspólne kontrole ITD i policji niemieckiej

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali pojazdy wspólnie z policjantami zza zachodniej granicy. Kontrolujący szczególną uwagę zwracali na kierowców stosujących niedozwolone praktyki, mające na celu zafałszowanie ich rzeczywistego czasu pracy. Pięciu kierowców manipulujących czasem pracy ukarano mandatami. Kary finansowe czekają również przedsiębiorców.

05 lis 2021

Bez zezwolenia i ze zbyt dużymi zbiornikami paliwa

Ciężarówka zatrzymana przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego miała zbyt duże zbiorniki paliwa, a okazane przez kierowcę zezwolenie inspektorzy musieli unieważnić. Teraz przedsiębiorcę czeka kara finansowa.

03 lis 2021

Ciężarówka bez tachografu

W ciężarówce skontrolowanej przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego nie było zainstalowanego tachografu. 

29 paź 2021

Niesprawny układ hamulcowy

Przy jednym z kół ukraińskiej naczepy nie było tarczy hamulcowej. Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego wycofali z ruchu niesprawny pojazd.

29 paź 2021

Zmanipulowany tachograf

Kierowca manipulował czasem pracy i drogomierzem używając magnesu, choć nadajnik impulsów powinien być odporny na działanie pola magnetycznego. Ponadto w tachografie został wyłączony drugi sygnał prędkości. Kierowca został zatrzymany przez Policję.

26 paź 2021

Spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego

Lubuski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego spotkał się z przedstawicielami środowiska przewoźników drogowych.

22 paź 2021

Nietrzeźwy kierowca ciężarówki - miał ponad 1,6 promila

Ponad 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca białoruskiej ciężarówki. Nietrzeźwy szofer został zatrzymany przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego i przekazany do dyspozycji Policji.

22 paź 2021

Silny wiatr przewrócił pojazd na S3

Inspektor lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zabezpieczył miejsce, w którym silny podmuch wiatru przewrócił samochód dostawczy na drodze ekspresowej S3. Inspektor udzielił kierowcy niezbędnej pomocy i powiadomił odpowiednie służby.

19 paź 2021

Koło mogło odpaść podczas jazdy

Już podczas zatrzymywania ciężarówki do kontroli, inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego słyszeli niepokojące odgłosy dochodzące spod przyczepy. Jak się później okazało, jedno z kół było niedokręcone. Niesprawną przyczepę wycofano z ruchu.

16 paź 2021

Pojazdy członowe z dwoma naczepami

Skontrolowane przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego dwa pojazdy członowe miały o jedną naczepę za dużo oraz były za ciężkie, za długie i za wysokie. Ciężarówki trafiły na parking, a kierowców ukarano mandatami. Odpowiedzialność finansowa czeka również przedsiębiorcę.

14 paź 2021

Przekroczył prędkość i nie zabezpieczył ładunku

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciężarówkę, której kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość. Na dopuszczalnej 50-tce kierowca jechał z prędkością 86 km/h. Kontrola wykazała również inne nieprawidłowości.

14 paź 2021

Białoruska ciężarówka bez zezwolenia na przewóz

Kierowca białoruskiej ciężarówki próbował wypisać zezwolenie dopiero podczas kontroli. Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego unieważnili to zezwolenie. Przewóz mógł być kontynuowany po wpłaceniu kaucji na poczet przyszłej kary i po przedstawieniu nowego zezwolenia. 

13 paź 2021

Z usterką układu hamulcowego i zbyt dużymi zbiornikami paliwa

Ciężarówka zatrzymana przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego posiadała usterkę układu hamulcowego i zbyt duże zbiorniki paliwa. Dowód rejestracyjny niesprawnego pojazdu został zatrzymany, a przedsiębiorcę czeka kara finansowa.

11 paź 2021

Nietrzeźwy kierowca ciężarówki

Około 1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca polskiej ciężarówki. Nietrzeźwy szofer został zatrzymany przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego i przekazany do dyspozycji Policji.

... ...23456789101112...