Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

10 sie 2020

Wykonywał transport zarobkowy bez wymaganych uprawnień

Inspektorzy ITD podczas kontroli stwierdzili, że przedsiębiorca wykonywał transport drogowy rzeczy bez wymaganych uprawnień przewozowych. Grozi mu za to wysoka kara pieniężna.

06 sie 2020

Niesprawny układ oczyszczania spalin

Urządzenie zakłócające pracę systemu oczyszczania spalin (SCR) znaleźli w skontrolowanej ciężarówce lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Niesprawny technicznie pojazd wycofano z ruchu.

23 lip 2020

Kosztowna jazda na magnesie.

W dniu 23 lipca br. w godzinach porannych inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. wykonując czynności kontrolne w miejscowości Dobiegniew (droga krajowa nr 22) zatrzymali do kontroli zespół pojazdów należący do polskiego przewoźnika, którym wykonywany był krajowy przewóz drogowy rzeczy z Gdyni do Krosna Odrzańskiego (przewóz kontenera z portu).

15 lip 2020

Przewożony kombajn zsunął się z naczepy.

W środę (15 lipca) ok. godz. 07:30 inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. wezwani zostali do zdarzenia drogowego mającego miejsce na drodze krajowej nr 2 w rejonie Przejścia Granicznego w Świecku - wjazd do Polski, podczas którego przewożony kombajn rolniczy zsunął się z naczepy.

10 lip 2020

Wzmożone kontrole autokarów

Inspekcja Transportu Drogowego w okresie wakacji prowadzi wzmożone kontrole autobusów w ramach akcji „Bezpieczny autokar – wakacje 2020”. W jednym z autobusów stwierdzono niesprawny układ hamulcowy.

06 lip 2020

Odbierał przerwę podczas jazdy

W poniedziałek (6 lipca) na autostradzie A2 (powiat słubicki) patrol ITD zatrzymał do kontroli drogowej zespół pojazdów należący do litewskiego przedsiębiorcy, którym przewożono samochody osobowe z Estonii do Francji.

02 lip 2020

Przewóz z emulatorem

Emulator AdBlue, który zakłócał pracę układu oczyszczania spalin, wykryli lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego podczas kontroli polskiej ciężarówki.

30 cze 2020

Jeden używał magnesu, drugi cudzej karty

Kolejne manipulacje czasem pracy ujawniła lubuska Inspekcja Transportu Drogowego. Jeden z zatrzymanych kierowców używał magnesu, drugi cudzej karty kierowcy.

26 cze 2020

Bezpieczne wakacje 2020

O gotowości wszystkich służb i inspekcji w czasie wakacji zapewnił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak. Inspektorzy ITD sprawdzą stan techniczny autokarów oraz stan kierowców.

24 cze 2020

Ujawnienie ingerencji w układ oczyszczania spalin.

Już pierwszego dnia pracy z wykorzystaniem nowych radiowozów lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego ujawnili trzy ciężarówki z niesprawnym układem oczyszczania spalin.​​​​​​​

22 cze 2020

Nowe radiowozy ITD w Gorzowie Wlkp.

4 z 64 specjalistycznych furgonów trafiło do lubuskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. Nowoczesne radiowozy wyposażone w nowoczesny sprzęt kontrolny wyjadą w ciągu najbliższych dni na drogi województwa lubuskiego.

18 cze 2020

Jechał na dwóch kartach kierowcy

Kierowca ciężarówki fałszował czas pracy, używając w tachografie dwóch kart kierowcy. Oszustwo ujawnili lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego podczas kontroli.

18 cze 2020

"BEZPIECZNY AUTOKAR" – WAKACJE 2020

W czasie wakacji lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego będą kontrolowali autokary przewożące dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Kontrole będą przeprowadzane na drogach podczas wykonywanych przewozów. Możliwe będzie również przeprowadzenie kontroli w miejscu odjazdu autokaru po wcześniejszym zgłoszeniu.

17 cze 2020

Przewóz taksówką z wykorzystaniem aplikacji mobilnej

Taksówką, którą skontrolowano w Gorzowie Wielkopolskim, wykonywano przewóz okazjonalny z naruszeniem przepisów. Przewoźnikowi i kierowcy grożą teraz wysokie kary.

10 cze 2020

Zniesienie ograniczeń w ruchu pojazdów i zespołów pojazdów w dniu 10 czerwca 2020 r.

Minister Infrastruktury podpisał 8 czerwca 2020 r. rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach, którego przepisy wyłączają zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton na obszarze całego kraju w dniu 10 czerwca 2020 r.

29 maj 2020

Inspektorzy ITD liczą pasażerów w busach i autobusach przekraczających granicę

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim kontrolują liczbę pasażerów podróżujących busami i autobusami przekraczającymi granicę z Niemcami.

06 maj 2020

Nietrzeźwy kierowca busa na przejściu granicznym w Świecku

W dniu 06 maja br. inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej wykonywali czynności służbowe (kontrole sanitarne) na punkcie kontroli granicznej w Świecku, droga krajowa DK2 (1 km – wjazd do Polski).

Podczas prowadzonych czynności służbowych zatrzymano samochód marki Mercedes-Benz Sprinter, którym podróżowały dwie osoby. Kierowca kontrolowanego pojazdu wraz z pasażerem wracali z pracy, z Niemiec do Polski.

17 kwi 2020

Tymczasowe odstępstwa w zakresie czasu pracy kierowców w związku z pandemią koronawirusa

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk informuje, że Polska działając na podstawie art. 14 ust. 1 rozporządzenia (WE) nr 561/2006, po powiadomieniu i uzyskaniu zgody Komisji Europejskiej, postanowiła wprowadzić tymczasowe odstępstwa od stosowania przepisów art. 6 ust. 1-3, art. 7 oraz art. 8 ust. 8 ww. rozporządzenia w stosunku do kierowców wykonujących krajowe i międzynarodowe przewozy drogowe rzeczy i osób.

10 kwi 2020

Inspektorzy ITD pomagają na przejściach granicznych

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim czynnie uczestniczą w działaniach zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

06 kwi 2020

Podstawowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem

Informacja o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych z epidemią Covid-19.

31 mar 2020

Zasady zwolnienia z obowiązku kwarantanny kierowców zawodowych w transporcie międzynarodowym

Kierowcy wykonujący przewóz drogowy w ramach międzynarodowego transportu drogowego lub międzynarodowego transportu kombinowanego w rozumieniu przepisów ustawy o transporcie drogowym, po przekroczeniu granicy państwowej, są zwolnieni z odbycia obowiązkowej kwarantanny, o której mowa w przepisie § 2 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Rady Ministrów z 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

18 mar 2020

Odstępstwa w zakresie czasu pracy kierowców w związku z pandemią koronawirusa

Polska działając na podstawie art. 14 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 561/2006 w sprawie harmonizacji niektórych przepisów socjalnych odnoszących się do transportu drogowego wprowadza tymczasowe odstępstwa od stosowania przepisów art. 6-7 ww. rozporządzenia w stosunku do kierowców wykonujących międzynarodowy transport drogowy osób i rzeczy. Te wyjątkowe środki są uzasadnione pandemią zakażeń koronawirusa SARS-CoV-2 (COVID-19).

18 mar 2020

Kierowca skazany za używanie magnesu

3 miesiące pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres jednego roku, to kara jaką wymierzy sąd kierowcy, który ingerował w prawidłowość pracy drogomierza przy wykorzystaniu magnesu.

17 mar 2020

Działania kontrolne na przejściu granicznym w Świecku i Olszynie

W związku z zagrożeniem epidemicznym i rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19 oraz tymczasowym przywróceniem kontroli granicznej inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. prowadzą działania, które maja na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się koronowirusa w Polsce.

Inspektorzy poprzez działania w zakresie nadzoru i kierowania ruchem wspierają Straż Graniczną oraz inne służby w punktach kontroli na granicy z Niemcami w Świecku i Olszynie.

11 mar 2020

Nietrzeźwy kierowca ciężarówki

0,65 promila alkoholu w organizmie miał kierowca ukraińskiej ciężarówki. Mężczyznę wraz z pojazdem przekazano do dyspozycji policji.

06 mar 2020

Ingerencja w czujnik temperatury

Kierowca ciężarówki zamiast naprawić uszkodzony układ oczyszczania spalin wolał go wyłączyć. Inspektor ITD ukarał kierowcę mandatem karnym i zatrzymał dowód rejestracyjny pojazdu.

04 mar 2020

Pomoc drogowa i nalepka legalizacyjna z herbem Warszawy

W poniedziałek (2 marca) inspektor z WITD w Gorzowie Wlkp. zatrzymał do kontroli ciężarówkę, którą przewożono ładunek z Polski do Niemiec. Kontrolę przeprowadzono na drodze krajowej nr 24 w okolicach Wierzbna (powiat międzyrzecki). Podczas kontroli okazało się, że ciągnik samochodowy zarejestrowany jest jako pojazd specjalny pomocy drogowej.

25 lut 2020

Pęknięta rama przyczepy

Pękniętą po obu stronach ramę miała przyczepa ciągnięta przez pojazd zatrzymany do kontroli przez lubuskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

20 lut 2020

Przeładowany pojazd dostawczy

Pojazd dostawczy wraz z ładunkiem ważył o 1400 kg za dużo. Nacisk jednej z osi pojazdu wyniósł 2700 kg. Kierowcę ukarano mandatami karnymi, a pojazd został usunięty na parking strzeżony. 

20 lut 2020

Autobus bez przeglądu technicznego

Kierowca przywiózł dzieci na basen autobusem bez ważnego przeglądu technicznego.