Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

22 paź 2021

Nietrzeźwy kierowca ciężarówki - miał ponad 1,6 promila

Ponad 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca białoruskiej ciężarówki. Nietrzeźwy szofer został zatrzymany przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego i przekazany do dyspozycji Policji.

22 paź 2021

Silny wiatr przewrócił pojazd na S3

Inspektor lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zabezpieczył miejsce, w którym silny podmuch wiatru przewrócił samochód dostawczy na drodze ekspresowej S3. Inspektor udzielił kierowcy niezbędnej pomocy i powiadomił odpowiednie służby.

19 paź 2021

Koło mogło odpaść podczas jazdy

Już podczas zatrzymywania ciężarówki do kontroli, inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego słyszeli niepokojące odgłosy dochodzące spod przyczepy. Jak się później okazało, jedno z kół było niedokręcone. Niesprawną przyczepę wycofano z ruchu.

16 paź 2021

Pojazdy członowe z dwoma naczepami

Skontrolowane przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego dwa pojazdy członowe miały o jedną naczepę za dużo oraz były za ciężkie, za długie i za wysokie. Ciężarówki trafiły na parking, a kierowców ukarano mandatami. Odpowiedzialność finansowa czeka również przedsiębiorcę.

14 paź 2021

Przekroczył prędkość i nie zabezpieczył ładunku

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciężarówkę, której kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość. Na dopuszczalnej 50-tce kierowca jechał z prędkością 86 km/h. Kontrola wykazała również inne nieprawidłowości.

14 paź 2021

Białoruska ciężarówka bez zezwolenia na przewóz

Kierowca białoruskiej ciężarówki próbował wypisać zezwolenie dopiero podczas kontroli. Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego unieważnili to zezwolenie. Przewóz mógł być kontynuowany po wpłaceniu kaucji na poczet przyszłej kary i po przedstawieniu nowego zezwolenia. 

13 paź 2021

Z usterką układu hamulcowego i zbyt dużymi zbiornikami paliwa

Ciężarówka zatrzymana przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego posiadała usterkę układu hamulcowego i zbyt duże zbiorniki paliwa. Dowód rejestracyjny niesprawnego pojazdu został zatrzymany, a przedsiębiorcę czeka kara finansowa.

11 paź 2021

Nietrzeźwy kierowca ciężarówki

Około 1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca polskiej ciężarówki. Nietrzeźwy szofer został zatrzymany przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego i przekazany do dyspozycji Policji.

11 paź 2021

Niesprawny tachograf i uszkodzona opona

W pojeździe zatrzymanym do kontroli przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego był niesprawny tachograf, który dodatkowo nie posiadał aktualnego badania kontrolnego. Inspektorzy mieli również zastrzeżenia do jednej z opon przyczepy. Zatrzymano dowody rejestracyjne samochodu i przyczepy. Kierowcę ukarano mandatem. Kara finansowa czeka również przedsiębiorcę i osobę zarządzającą transportem.

07 paź 2021

Nieudana próba wypisania zezwolenia

Ukraiński kierowca skontrolowany przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego wiedział, że powinien posiadać wypełnione zezwolenie. Dlatego próbował wypisać je podczas okazywania dokumentów do kontroli. Inspektor uniemożliwił mu jednak wypisanie dokumentu, który następnie został unieważniony.

06 paź 2021

Niesprawne ciężarówki przewożące odpady

6 pojazdów przewożących odpady po gorzowskich drogach skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. W czterech pojazdach stwierdzili usterki techniczne.

06 paź 2021

Rozładunek z użyciem magnesu

Kierowca ciężarówki użył magnesu do zakłócenia właściwego działania tachografu. Kontrola inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zakończyła się interwencją Policji, ponieważ magnes jednocześnie zakłócał działanie drogomierza pojazdu. Za popełnione naruszenie wobec przewoźnika i zarządzającego transportem zostaną wszczęte postępowania administracyjne.

30 wrz 2021

Naczepa z niesprawnymi hamulcami

Naczepę z niesprawnymi hamulcami wycofali z ruchu inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Teraz kary finansowej mogą spodziewać się przedsiębiorca i osoba zarządzająca transportem w przedsiębiorstwie.

29 wrz 2021

Pierwszy elektryczny pojazd we flocie lubuskiej ITD

Pierwszy elektryczny pojazd we flocie lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Zakup pojazdu w 80% został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Od teraz lubuscy inspektorzy będą w codziennej pracy wykorzystywać w pełni elektryczny, ekonomiczny i przyjazny dla środowiska pojazd.

28 wrz 2021

Nietrzeźwy kierowca przewoził zwierzęta

Nietrzeźwego kierowcę przewożącego zwierzęta zatrzymali do kontroli lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca miał w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu. Kierowcę przekazano do dyspozycji policji.

22 wrz 2021

Niebezpieczna naczepa

Naczepę stwarzającą realne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze wycofali z ruchu lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Niektóre elementy pojazdu mogły odpaść podczas jazdy. Zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu i wydano zakaz jego używania. Teraz przedsiębiorcę czeka kara finansowa.

21 wrz 2021

Kontrola autobusów dowożących uczniów do szkół

Lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego prowadzą kontrole autobusów, którymi uczniowie dowożeni są do szkół. Kontrolujący zwracają szczególną uwagę na stan techniczny autobusów, uprawnienia kierowców i ich trzeźwość.

17 wrz 2021

Kierowca bez uprawnień

Kierowcę ciężarówki bez ważnych uprawnień do kierowania pojazdami ciężarowymi zatrzymali do kontroli lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowcę ukarano mandatem i zakazano mu dalszej jazdy. Kara finansowa czeka również osobę zarządzającą transportem w przedsiębiorstwie.

14 wrz 2021

Kontrola przewozu odpadów

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali ciężarówki przewożące odpady na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Niektóre pojazdy były niesprawne, a jeden był przeładowany. Inspektorzy stwierdzili również inne naruszenia.

10 wrz 2021

Używał dwóch kart kierowcy

Kontrolowany kierowca używał dwóch kart kierowcy. Kiedy kończył się jego dopuszczalny czas pracy wyjmował z tachografu swoją kartę kierowcy i wkładał kartę swojego ojca. Lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego ukarali kierowcę mandatami i zatrzymali kartę kierowcy. Kara finansowa grozi również przedsiębiorcy, wobec którego zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

09 wrz 2021

Zbiornik paliwa zamocowany pasem transportowym

W ciężarówce skontrolowanej przez lubuskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego zbiornik paliwa zamocowany był pasem transportowym przeznaczonym do zabezpieczania ładunków. Pojazd tymczasowo wycofano z ruchu.

08 wrz 2021

Załadunek z użyciem magnesu

Kierowca ciężarówki, nie chcąc przerywać rejestracji swojego odpoczynku, użył magnesu do zakłócenia właściwego działania tachografu. Pojazd po załadunku ruszył w trasę, nie rejestrując przejechanych kilometrów. Kontrola inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zakończyła się interwencją Policji. Za popełnione naruszenie wobec przewoźnika i zarządzającego transportem zostaną wszczęte postępowania administracyjne.

07 wrz 2021

O jeden kurs za dużo

Kierowca miał do wykonania dwa kursy w ciągu dnia. Wiedział, że nie będzie w stanie ich wykonać nie przekraczając dopuszczalnego czasu pracy, dlatego postanowił jechać bez karty kierowcy włożonej do tachografu. Został on zatrzymany i ukarany przez lubuskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

07 wrz 2021

Naruszał przepisy o czasie pracy kierowców

Kierowcę naruszającego przepisy dotyczące czasu pracy kierowców zatrzymali do kontroli lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowcę ukarano mandatami. Kary finansowej mogą spodziewać się również przedsiębiorca i osoba zarządzająca transportem w przedsiębiorstwie.

28 sie 2021

Wzmożone kontrole na zakończenie wakacji

W sobotę (28 sierpnia 2021 r.) lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego na drodze ekspresowej nr 3 w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego prowadzili wzmożone kontrole autokarów przewożących dzieci i młodzież z letniego wypoczynku w ramach działań „Bezpieczny autokar – wakacje 2021” oraz wykonywali czynności kontrole ukierunkowane na przestrzeganie przepisów w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu.

19 sie 2021

Inspektorzy przygotowują się do obsługi MJD

Zakończyło się dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze szkolenie specjalistyczne diagnosty samochodowego dla inspektorów WITD w Gorzowie Wlkp.

16 sie 2021

Wykresówka używana przez ponad roku

Wykresówka w tachografie była używana od ponad roku, a ostatnie badanie kontrolne tachografu było przeprowadzone ponad 4 lata wcześniej. Takie naruszenia stwierdzili lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego podczas kontroli drogowej.

16 sie 2021

Dwóch kierowców i trzy karty

Kierowcy naruszyli przepisy w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu ciężarówek na drogach. Ponadto nie rejestrowali swojego czasu pracy na swoich kartach kierowcy. Używali natomiast karty innego kierowcy. Obaj zostali ukarani mandatami. Odpowiedzialność finansową poniosą również szef firmy i zarządzający transportem w przedsiębiorstwie.

13 sie 2021

Kierowca z betonową kostką pod stopą

Kierowca ciężarówki stosował betonową kostkę w celu odciążenia nogi i nie zabezpieczył przewożonego ładunku. Został on ukarany mandatem.

13 sie 2021

Kierowca bez uprawnień do kierowania pojazdami

Lubuscy inspektorzy ITD skontrolowali kierowcę, któremu drogówka zatrzymała prawo jazdy. Kierowcę ukarano mandatem i zakazano mu dalszej jazdy. Odpowiedzialność finansową poniesie również osoba zarządzająca transportem w przedsiębiorstwie.

... ...4567891011121314...