Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

07 cze 2021

Ponownie przeładowany węglem

Pojazd, którego dopuszczalna ładowność wynosi 365 kg, przewoził 4 tony węgla. To kolejny już taki przypadek ujawniony przez lubuskich inspektorów ITD z udziałem tego pojazdu.

02 cze 2021

Śmieciarka bez ważnych badań technicznych

Śmieciarkę bez ważnych badań technicznych zatrzymali do kontroli lubuscy inspektorzy ITD. Pojazd ten był już kontrolowany około dwóch tygodni wcześniej. Wtedy również nie posiadał aktualnych badań technicznych. Teraz przedsiębiorcę czeka kolejna kara finansowa.

02 cze 2021

Niesprawna naczepa wycofana z ruchu

Liczne pęknięcia elementów konstrukcyjnych ujawnili w skontrolowanej naczepie inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Niesprawny pojazd wycofano z ruchu. Za zaniedbania techniczne konsekwencje grożą teraz przewoźnikowi.

02 cze 2021

Chciał uniknąć kontroli, bo używał cudzej karty kierowcy

Kierowca polskiej ciężarówki, chcąc uniknąć kontroli, pojechał na koniec parkingu, zasłonił szyby i zamknął się w kabinie. Okazało się, że używał nie swojej karty kierowcy. Został ukarany mandatem. Kara finansowa czeka również przedsiębiorcę.

02 cze 2021

Przeładowany bus z ładunkiem ADR

Przeładowanego o ponad 2 tony busa przewożącego towary niebezpieczne (ADR) skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowcę ukarano mandatem, a pojazd usunięto na parking strzeżony.

01 cze 2021

Inspektorzy ITD na miejscu śmiertelnego wypadku

Dwie ciężarówki zderzyły się czołowo na krajowej 27-ce koło Świdnicy. Inspektorzy ITD z Zielonej Góry zabezpieczyli zapisy tachografów, które posłużą śledczym w ustaleniu przyczyn wypadku.

31 maj 2021

Manipulował czasem pracy

Kierowcę manipulującego czasem pracy zatrzymali do kontroli lubuscy inspektorzy ITD. Kierowca używał karty kierowcy swojej szefowej i trybu „out” w tachografie. Kierowcę ukarano mandatami, a wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne.

31 maj 2021

Jechał pojazdem z wybitą szybą przednią

Inspektorzy ITD zatrzymali pojazd, który jechał z wybitą szybą przednią. Na pojeździe i kierowcy były ślady krwi. Sprawę przekazano policji.

28 maj 2021

Kontrola przewozu zwierząt

Lubuscy inspektorzy ITD wspólnie z przedstawicielami Stowarzyszenia "Otwarte klatki" kontrolowali pojazdy przewożące zwierzęta. Wszystkie skontrolowane przewozy były wykonywane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

28 maj 2021

Niesprawne pojazdy i pojazdy bez badań technicznych

Cztery dowody rejestracyjne zatrzymali lubuscy inspektorzy ITD za ujawnione podczas kontroli usterki techniczne i brak badań technicznych. Dodatkowo za stwierdzone nieprawidłowości zostaną nałożone kary finansowe na przewoźników.

27 maj 2021

Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany na S3

Ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie miał kierowca ciężarówki zatrzymany przez lubuskich inspektorów ITD. Pijany mężczyzna został przekazany w ręce policji.

27 maj 2021

Nielegalnie używał trybu „OUT” i karty innego kierowcy

Kierowcę nieprzestrzegającego przepisów dotyczących  tachografów i czasu pracy kierowców zatrzymali lubuscy inspektorzy ITD. Szofer nielegalnie używał trybu „OUT” i karty innego kierowcy. Teraz czeka go wysoka kara finansowa.

25 maj 2021

Przewóz bez wymaganego świadectwa kierowcy

Lubuscy inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli ciężarówkę, która przez kilka minut wyprzedzała 4 zestawy ciężarowe utrudniając ruch innym pojazdom. Okazało się, że kierowca nie posiada wymaganego świadectwa kierowcy. 

25 maj 2021

Jeden z kierowców nie włożył swojej karty do tachografu

Kierowca rosyjskiej ciężarówki, który siedział na fotelu pasażera, nie włożył do tachografu swojej karty kierowcy. Wcześniej również nie zarejestrował on na karcie kierowcy przejazdu z Francji do Polski, ponieważ nie zdążył rozpocząć kolejnego odpoczynku tygodniowego w wymaganym okresie. Kierowcę ukarano mandatem karnym. Za stwierdzone naruszenia odpowiedzialność finansowa grozi również przewoźnikowi.

25 maj 2021

Inspektorzy ITD na miejscu wypadku

Ciężarówka potrąciła kilkunastoletnią dziewczynkę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zabezpieczyli dane z tachografu oraz karty kierowcy. Zapisy tachografu pomogą w ustaleniu przyczyn i okoliczności zdarzenia.

21 maj 2021

Nieprawidłowości przy przewozie odpadów

Niesprawną ciężarówką były przewożone inne odpady niż wpisane w dokumencie przewozowym. Nieprawidłowości przy przewozie odpadów ujawnili lubuscy inspektorzy ITD. Na miejsce kontroli wezwano inspektorów WIOŚ. Kierowcy nakazano zwrot odpadów. Przewoźnikowi i zarządzającemu transportem w przedsiębiorstwie grozi kara finansowa.

20 maj 2021

Niesprawna naczepa wycofana z ruchu

Liczne pęknięcia elementów konstrukcyjnych i uszkodzone zawieszenie naczepy stwierdził patrol lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego w trakcie kontroli polskiego zestawu. Inspektorzy wycofali pojazd z dalszej jazdy. Za stwierdzone nieprawidłowości konsekwencje grożą teraz właścicielowi firmy.

20 maj 2021

Od prawie dwóch lat bez badań technicznych

Samochód ciężarowy i przyczepa nie posiadały ważnych badań technicznych – przyczepa od prawie dwóch lat. Podczas kontroli zespołu pojazdów lubuscy inspektorzy ITD stwierdzili również inne nieprawidłowości. Kierowcę ukarano mandatami i zatrzymano dowody rejestracyjne pojazdów. Odpowiedzialność finansową poniesie również przedsiębiorca.

20 maj 2021

Przewóz z naruszeniami wykonywany pojazdem do nauki jazdy

Nadmierna prędkość była powodem zatrzymania pojazdu do kontroli przez lubuskich inspektorów ITD. Przewóz wykonywany był pojazdem przystosowanym do nauki jazdy przez kierowcę nie posiadającego wymaganych dokumentów. Nie tylko kierowca poniesie odpowiedzialność za stwierdzone naruszenia.

19 maj 2021

Naczepa z uszkodzonymi hamulcami

Zakazem dalszej jazdy zakończyła się rutynowa kontrola zestawu należącego do ukraińskiego przewoźnika. Naczepę z niesprawnymi hamulcami wycofali z ruchu inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Za stwierdzone zaniedbania odpowiedzialność grozi przewoźnikowi.

19 maj 2021

Znacznie przekroczył dopuszczalną ładowność

Prawie 8,5 tony - zamiast dopuszczalnych 3,5 - ważył samochód dostawczy z elementami ogrodzeń skontrolowany przez lubuskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowcy zakazano dalszej jazdy do czasu rozładunku nadmiaru ładunku.

18 maj 2021

Został skontrolowany, bo wyprzedzał w niedozwolonym miejscu

Lubuscy inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli ciężarówkę, ponieważ zbyt szybko jechała i wyprzedzała inny pojazd w niedozwolonym miejscu. Inspektorzy ujawnili naruszenia i ukarali kierowców. Kary może spodziewać się także przedsiębiorca.

14 maj 2021

Dwie niebezpieczne naczepy

Lubuscy inspektorzy ITD wycofali z ruchu dwie naczepy, które stwarzały bezpośrednie zagrożenie w ruchu drogowym. Obie naczepy miały pęknięte ramy. Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów. Dodatkowo przewoźnicy mogą spodziewać się kar finansowych.

12 maj 2021

Kierowca autobusu nie odbierał wymaganych przerw

Kierowca ukraińskiego autobusu wielokrotnie naruszył przepisy socjalne w zakresie jazdy bez przerwy. Został zatrzymany i ukarany przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego. Ukarany zostanie również przewoźnik.

11 maj 2021

Międzynarodowy transport bez zezwolenia

Białoruski przewoźnik wykonywał przewóz tranzytowy bez wymaganego zezwolenia. Zezwolenie, które posiadał nie mogło być wykorzystane na dany przewóz. Przewoźnikowi grozi teraz kara finansowa w wysokości 12 tysięcy złotych.

11 maj 2021

Jechał niesprawnym pojazdem bez karty kierowcy w trybie „OUT” 

Niesprawny pojazd bez ważnych badań technicznych skontrolowali lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca używał trybu „OUT” w tachografie i prowadził pojazd bez karty kierowcy. Kierowca został ukarany. Kar finansowych mogą się również spodziewać przedsiębiorca i osoba zarządzająca transportem w przedsiębiorstwie.

10 maj 2021

Kierowca używał karty szefa

Kierowca użył karty do tachografu szefa zamiast swojej. Został zatrzymany do kontroli i ukarany mandatem przez inspektorów ITD. Kary finansowej może spodziewać się również przewoźnik.

10 maj 2021

ADR z pękniętą tarczą hamulcową

Pękniętą tarczę hamulcową miała naczepa służącą do przewozu towarów niebezpiecznych (ADR). Pojazd stwarzający bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego został wycofany z ruchu przez inspektorów ITD.

07 maj 2021

Naruszenie przepisów sanitarnych

W autobusie, w którym mogło znajdować się nie więcej niż 9 osób, było 15 pasażerów i kierowca. Naruszenie przepisów sanitarnych ujawnili lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Na miejsce kontroli wezwano policję. 

29 kwi 2021

Niebezpieczne usterki w naczepie

Lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego wyłączyli z ruchu naczepę posiadającą uszkodzenia charakterystyczne dla pojazdu uczestniczącego w kolizji drogowej. Przewoźnikowi i zarządzającemu transportem w przedsiębiorstwie grożą kary pieniężne.