Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

07 lip 2022

Przewóz odpadów z nieprawidłowościami

Ciężarówka przewożąca odpady nie była oznakowana tablicą z napisem „ODPADY” lub „A”, a tachograf nie miał aktualnego badania kontrolnego. Te i inne nieprawidłowości stwierdzili inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego podczas kontroli litewskiej ciężarówki.

06 lip 2022

Pożar ciężarówki na trasie S3

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego, podczas przejazdu na punkt kontrolny, zauważyli palącą się ciężarówkę. Inspektorzy wstrzymali ruch na drodze i wezwali Straż Pożarną. Podjęli również próbę ugaszenia pożaru.

02 lip 2022

Kontrola ciężarówki za ciężkiej, za długiej i za wysokiej.

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego podczas nocnych działań kontrolnych skontrolowali m.in. pojazd członowy, który miał o jedną naczepę za dużo, jednocześnie był za ciężki, za długi i za wysoki.

29 cze 2022

Wyjęli wykresówki z tachografu w czasie jazdy

Kierowcy autobusu wyjęli wykresówki z tachografu podczas jazdy, bo skończył im się dzienny czas pracy. Naruszenie ujawnili inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego. Kierowców ukarano mandatami, a wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

27 cze 2022

Wzmożone kontrole trzeźwości

Blisko 740 kierowców samochodów ciężarowych, dostawczych oraz autobusów poddano kontroli trzeźwości. Czterech kierowców wsiadło za kierownicę po spożyciu alkoholu. Inspektorzy lubuskiej i zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego od rana prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości.

25 cze 2022

Bezpieczne wakacje 2022

O gotowości wszystkich służb i inspekcji w czasie wakacji zapewnił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak. Inspektorzy ITD sprawdzą m.in. stan techniczny autokarów oraz trzeźwość kierowców.

25 cze 2022

Wzmożone kontrole autokarów – „Bezpieczny autokar – wakacje 2022”

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego rozpoczęli działania kontrole w ramach akcji „Bezpieczny autokar – wakacje 2022”. Wzmożone kontrole autokarów przewożących dzieci i młodzież na letni wypoczynek będą prowadzone przez całe wakacje.

24 cze 2022

Bez karty kierowcy i uprawnień do kierowania

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Zielonej Góry zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarówki prowadzącego pojazd bez karty kierowcy i mającego zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie 24 punktów karnych.

22 cze 2022

Użył karty innego kierowcy, bo chciał zdążyć na prom

Kierowca polskiej ciężarówki stracił prawo jazdy na trzy miesiące, ponieważ używał cudzej karty kierowcy. Zrobił to, bo chciał zdążyć na zaawizowaną przeprawę promową. Naruszenie stwierdzili inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

22 cze 2022

Inspektorzy ITD udzielili pomocy kierowcy

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Zielonej Góry udzielili pomocy kierowcy ciężarówki, który doznał urazu stopy.

21 cze 2022

Wspólne kontrole ITD i policji niemieckiej

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali pojazdy przewożące odpady w transporcie międzynarodowym. Kontrole były prowadzone wspólnie z niemiecką policją, Inspekcją Ochrony Środowiska i SBB.

21 cze 2022

Bezpieczny autokar – wakacje 2022

W okresie wakacji inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego będą kontrolowali autokary przewożące dzieci i młodzież na wypoczynek. Kontrole będą przeprowadzane na drogach podczas wykonywanych przewozów. Możliwe będzie również przeprowadzenie kontroli w miejscu odjazdu autokaru lub w stałym punkcie kontrolnym.

15 cze 2022

Ograniczenia w ruchu i czasowy zakaz przewozu towarów niebezpiecznych na terenie woj. śląskiego

W okresie od 26 do 30 czerwca 2022 r., na drogach na obszarze województwa śląskiego, Wojewoda Śląski wprowadził czasowy zakaz przewozu towarów niebezpiecznych oraz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

15 cze 2022

Zatrzymał się na odpoczynek w nieodpowiednim miejscu

Kierowcę, który postanowił odebrać odpoczynek w miejscu przeznaczonym do kontroli pojazdów, skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Okazało się, że kierowca rażąco naruszył przepisy dotyczące czasu pracy kierowców. Ponadto zbiorniki paliwa były za duże.

13 cze 2022

Za wysoki i niesprawny

Skontrolowany przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zespół pojazdów ciężarowych był o 26 centymetrów za wysoki. Dodatkowo samochód i przyczepa były niesprawne, a tachograf nie miał tabliczki znamionowej i tabliczki pomiarowej.

13 cze 2022

Zajęcia dla dzieci z bezpieczeństwa ruchu drogowego

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego przeprowadzili zajęcia z bezpieczeństwa ruchu drogowego i wychowania komunikacyjnego.

09 cze 2022

Niewypełnione zezwolenie i nieodpowiednie gaśnice

Białoruski kierowca skontrolowany przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego wiedział, że powinien posiadać wypełnione zezwolenie. Dlatego próbował wypisać je podczas okazywania dokumentów do kontroli. Inspektor uniemożliwił mu jednak wypisanie dokumentu, który następnie został unieważniony.

01 cze 2022

Poważnie uszkodzona naczepa

Pęknięta rama naczepy wyeliminowała z dalszej jazdy ciężarówkę, którą przewożono ogrodowe domki drewniane. Kontrola inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

23 maj 2022

Międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy bez wymaganego zezwolenia

Kierowca ciężarówki należącej do przewoźnika z Kazachstanu wykonywał przewóz bez wymaganego zezwolenia. Transport został tymczasowo wstrzymany przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Przewóz będzie mógł być kontynuowany po wpłaceniu kaucji na poczet kary i po okazaniu wymaganego zezwolenia.

 

20 maj 2022

Naczepa z pękniętą ramą

Pękniętą ramę miała naczepa, na której przewożono odpady z Polski do Niemiec. Pojazd wycofali z ruchu inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

20 maj 2022

Pijany kierowca ciągnika z naczepą

Ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie miał kierowca ciężarówki, którego zatrzymali do rutynowej kontroli inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Nietrzeźwy mężczyzna został przekazany Policji.

16 maj 2022

Wzmożone kontrole trzeźwości na lubuskich drogach

Stan trzeźwości blisko 800 kierowców samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów skontrolowali w trakcie porannej akcji inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. W trakcie działań zatrzymali 8 kierowców, którzy mieli w organizmie alkohol. Kierujących, którzy jechali na „podwójnym gazie”, przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

13 maj 2022

Nietrzeźwy kierowca zestawu ciężarowego

Ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie miał kierowca zestawu ciężarowego, który zatrzymali do rutynowej kontroli inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany przez Policję.

12 maj 2022

Używał nieważnej karty kierowcy

Kierowca używał karty kierowcy, która dwa tygodnie wcześniej utraciła ważność. Stracił on prawo jazdy na 3 miesiące i został ukarany mandatem karnym.

11 maj 2022

Dwie kontrole z poważnymi konsekwencjami

Kierowcy skontrolowani przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego manipulowali czasem pracy. Obaj stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Ale to nie jedyne konsekwencje będące wynikiem naruszeń stwierdzonych podczas kontroli.

10 maj 2022

Nietrzeźwy kierowca ciężarówki

Kierowca ciężarówki, którą zatrzymali do rutynowej kontroli inspektorzy z lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego był nietrzeźwy. Mężczyznę przekazano do dalszych czynności policjantom z Krosna Odrzańskiego.

29 kwi 2022

Kierowca posiadał dwie ważne karty kierowcy

Kierowcę, który posiadał dwie ważne karty kierowcy zatrzymali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Ciężarówka, którą prowadził była niesprawna. W wyniku kontroli zatrzymano 5 dokumentów.

27 kwi 2022

Przewóz bez wymaganych uprawnień

Niemiecki przedsiębiorca wykonywał transport drogowy i przewóz kabotażowy bez wymaganych uprawnień. Nieprawidłowości stwierdzili inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego ze Słubic.

27 kwi 2022

Kierowca bez prawa jazdy

Kierowcę, któremu 10 lat temu starosta cofnął uprawnienia do kierowania pojazdami, zatrzymali do kontroli inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowcę przekazano w ręce Policji.

25 kwi 2022

Ponad 7 lat bez ważnego przeglądu technicznego

Przewóz wykonywany ciężarówką bez aktualnych badań technicznych skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Termin kolejnego badania technicznego ciągnika siodłowego upłynął 3 miesiące temu, a naczepy ponad 7 lat temu. Dodatkowo tachograf nie miał przeglądu, a naczepa była niesprawna.