Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

20 cze 2018

Działania "Wyłącznik"

W poniedziałkowe przedpołudnie na Autostradzie A2 można było zobaczyć większą niż zazwyczaj liczbę inspektorów. To efekt kolejnych działań Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. w zwalczaniu „transportowej patologii” polegającej na stosowaniu różnego rodzaju wyłączników tachografów.

20 cze 2018

Łotewski kierowca na podwójnym gazie

Nietrzeźwego kierowcę ujawnili inspektorzy z zielonogórskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim.

19 cze 2018

"Z nami bezpieczniej"

Na błoniach nad Wartą w Gorzowie Wlkp. odbył się festyn edukacyjno-rekreacyjny "Z nami bezpieczniej" pod patronatem Wojewody Lubuskiego, w którym uczestniczyli m.in. inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

12 cze 2018

Przełamany na pół

Inspektor ITD zatrzymał pojazd dostawczy z pękniętą ramą pojazdu. Pojazd był bez ładunku, ale jego stan wskazywał na to, że nie jedno już przewiózł.

08 cze 2018

Wzmożone kontrole autokarów na lubuskim odcinku autostrady A2 i drogi ekspresowej S3

7 czerwca 2018 r. na lubuskim odcinku autostrady A2 oraz drogi ekspresowej S3, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim wraz z Policją,Strażą Graniczną oraz funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili wzmożone kontrole autokarów.

06 cze 2018

Dostawczak przeładowany ADR-em

Inspektorzy ITD skontrolowali przeładowany pojazd dostawczy, którym przewożono towar niebezpieczny (ADR). Kierowcę ukarano mandatem karnym oraz wydano mu zakaz jazdy do czasu rozładowania nadmiaru ładunku.

23 maj 2018

Udział inspektorów ITD w akcji "Profil"

22 maja 2018 r. na drodze ekspresowej S3 inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp., wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i KAS, uczestniczyli w działaniach kontrolnych pk. „Profil”, ukierunkowanych na ujawnianie przemytu ludzi

19 maj 2018

Inspektorzy wykryli trzy kolejne wyłączniki tachografów i dwa emulatory AdBlue

W trakcie trzech dni inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. ujawnili 3 następne przypadki niedozwolonej modyfikacji instalacji tachografu.

18 maj 2018

Przeładowany dostawczak

17 maja 2018 r. inspektorzy z słubickiego oddziału WITD w Gorzowie Wlkp., na autostradzie A2, prowadzili kontrole ukierunkowane na sprawdzenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdów. Inspektorzy podczas tych kontroli wykorzystywali system preselekcji ważenia pojazdów.

18 maj 2018

Bez jednego koła

Inspektor ITD zatrzymał ciężarówkę, która nie miała jednego koła.

17 maj 2018

Międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy bez zezwolenia

16 maja 2018 r. na drodze krajowej nr 92, inspektorzy z słubickiego oddziału WITD w Gorzowie Wlkp. ujawnili przypadek nieprawidłowego wykorzystywania zezwolenia na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy.

27 kwi 2018

Inspektorzy ITD wezwani na miejsce wypadku

27 kwietnia 2018 roku w godzinach porannych na lubuskim odcinku autostrady A2 doszło do groźnego wypadku, w którym uczestniczył samochód osobowy i ciężarówka. W wyniku zderzenia osobówka przewróciła się na dach a ciężarówka przewróciła się na bok w poprzek jezdni blokując cały ruch w kierunku Poznania. W wyniku wypadku jedna osoba została ranna i przewieziona do szpitala.

23 kwi 2018

30 przeładowanych dostawczaków

17 i 18 kwietnia 2018 r., na lubuskim odcinku autostrady A2, inspektorzy z słubickiego oddziału WITD w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili wzmożone kontrole samochodów dostawczych w zakresie ich masy rzeczywistej.

20 kwi 2018

ITD na święcie 15 batalionu Ułanów Poznańskich

Inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. uczestniczyli w akcji promocyjnej z okazji święta 15 batalionu Ułanów Poznańskich.

16 kwi 2018

Rażące naruszenia norm czasu pracy kierowców

Inspektor ITD ujawnił rażące naruszenia przepisów socjalnych w transporcie drogowym. Kierowca przekroczył maksymalny czas prowadzenia pojazdu bez przerwy o prawie 10 godzin i maksymalny dzienny czas prowadzenia pojazdu o ponad 12 godzin.

13 kwi 2018

Inspektorzy ITD ujawnili 3 kolejne wyłączniki tachografu

W przeciągu dwóch dni inspektorzy z słubickiego oddziału WITD w Gorzowie Wlkp. ujawnili 3 kolejne przypadki niedozwolonej modyfikacji instalacji tachografu.

10 kwi 2018

Przewóz utraconych pojazdów

9 kwietnia 2018 r. inspektor z WITD w Gorzowie Wlkp. podczas wykonywania czynności kontrolnych na lubuskim odcinku autostrady A2 zatrzymał do kontroli ciężarówkę, którą litewski przewoźnik wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Anglii do Litwy.

30 mar 2018

Wielkanoc 2018

28 mar 2018

"WAGA CIĘŻKA" przewóz części do silnika statku morskiego

We wtorek 27 marca 2018 r.  inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp., na autostradzie A2 w okolicach Świecka, zatrzymali do kontroli pojazd członowy, który został wskazany przez system preselekcji ważenia pojazdów jako znacznie przeciążony.

23 mar 2018

Kontrola autobusów szkolnych

W minionym tygodniu (od 12 do 16 marca 2018 r.), po zakończeniu ferii zimowych na terenie województwa lubuskiego, inspektorzy WITD w Gorzowie Wlkp., przeprowadzili wzmożone kontrole autobusów, którymi dowożone są dzieci do szkół.

23 mar 2018

Udział ITD w konferencji "Szkoła branżowa - szkoła niezawodna. Inwestuj w zawód"

W piątek 16 marca 2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych PBO w Zielonej Górze odbyła się konferencja pn. "Szkoła branżowa - szkoła niezawodna. Inwestuj w zawód". Jej głównym celem była promocja szkolnictwa zawodowego i przybliżenie zmian w kształceniu zawodowym - w tym znaczenie zawodu kierowcy-mechanika na współczesnym rynku pracy

23 mar 2018

Kierowca ciężarówki miał prawie 4 promile

20 marca 2018 r. na autostradzie A2 inspektor zatrzymał do kontroli ciężarówkę, której kierujący był pod wpływem alkoholu.

21 mar 2018

Informacja o zbędnych składnikach rzeczowych majątku ruchomego

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim informuje, że poniżej wyszczególnione pojazdy samochodowe zakwalifikowano do kategorii majątku zbędnego z przeznaczeniem do nieodpłatnego przekazania innej jednostce lub jednostce samorządu terytorialnego bez zastrzeżenia obowiązku zwrotu

19 mar 2018

Załoga dwuosobowa z trzema kartami kierowcy

Inspektor ITD zatrzymał ciężarówkę przystosowaną do przewozu żywych zwierząt, której kierowcy używali dodatkowej karty kierowcy i naruszali przepisy dotyczące czasu pracy kierowców. Kierowców ukarano mandatami karnymi a wobec przewoźnika drogowego wszczęto postępowanie administracyjne.

08 mar 2018

Działania "Alkohol i Narkotyki/Trzeźwy TIR".

8 marca 2018 r. inspektorzy ITD uczestniczyli w działaniach "Alkohol i Narkotyki/Trzeźwy TIR". Podczas tych działań inspektorzy zatrzymali jednego kierowcę ciężarówki, który był nietrzeźwy.

05 mar 2018

Kolejne trzy wyłączniki tachografu w litewskich pojazdach

Inspektor ITD ujawnił 3 kolejne wyłączniki tachografu w litewskich pojazdach. Kierowców ukarano mandatami karnymi, a wobec przewoźników drogowych wszczęto postępowania administracyjne.

26 lut 2018

Zwrot odpadów nielegalnie wwiezionych do Polski

Odpady, których nielegalny wwóz do Polski ujawnili inspektorzy ITD, zostały zwrócone do Niemiec.

26 lut 2018

Kierowca ciężarówki miał prawie 1 promil

23 lutego 2018 r. na autostradzie A2 inspektor zatrzymał do kontroli ciężarówkę, której kierujący był pod wpływem alkoholu.

16 lut 2018

Przewoźnik litewski, kierowcy - obywatele Ukrainy, świadectwo kierowcy - polskie.

W dniu 15 lutego 2018 r. w godzinach wieczornych na PPO Tarnawa A2 został zatrzymany zespół pojazdów, którym przewoźnik litewski wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy (papieru w belach) z Niemiec do Polski.

14 lut 2018

2,5 promila - kolejny nietrzeźwy kierowca ciężarówki.

13 lutego 2018 r., na drodze krajowej nr 3 w miejscowości Gołaszyn, inspektor zatrzymał do kontroli zespół pojazdów, którego kierujący był pod wpływem alkoholu.