Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

18 wrz 2018

Podziękowania z przedszkola

11 wrz 2018

Kierowca posiadał pasy do mocowania ładunku, ale ich nie użył, bo jechał powoli i tylko kawałek.

Uwagę inspektorów - przemieszczających się na miejsce kontroli - zwrócił pojazd, na którym przewożono niezabezpieczone płyty stropowe. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli okazało się, że ładunek nie jest w ogóle zabezpieczony,

06 wrz 2018

Mały udaje dużego

Pojazd dostawczy, którym przewożono napoje alkoholowe był przeładowany o ponad 477%. Wcześniej był przeładowany jeszcze bardziej, tylko kierowca zdążył już wyładować część ładunku u jednego z odbiorców

28 sie 2018

Przewóz mrożonej ryby po kielichu

Kierowca po spożyciu alkoholu przewoził mrożoną rybę przeładowanym pojazdem dostawczym.

27 sie 2018

Pił piwo podczas jazdy i zasypiał za kierownicą

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. zapobiegli tragedii na drodze. Wyeliminowali z ruchu ukraińskiego kierowcę, który prowadząc ciężarówkę pił piwo i zasypiał za kierownicą.

24 sie 2018

Dwa przeciążone ukraińskie busy

Dwa samochody ciężarowe o dmc 3,5 tony zarejestrowane w Ukrainie przewoziły zbyt dużo ładunku.

08 sie 2018

Kontrabanda niesprawnym tirem

W dniu 7 sierpnia 2018 r. na lubuskim odcinku drogi ekspresowej S3 inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. wspólnie z Funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej oraz Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzili działania kontrolne pod nazwą "Profil".

02 sie 2018

"Gra" w TRZY karty

W dniu 2 sierpnia 2018 roku, w miejscowości Nowiny Wielkie – droga wojewódzka nr 132 inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili kontrolę drogową pojazdu ciężarowego, należącego do polskiego przewoźnika, przewożącego artykuły spożywcze z Gliwic przez Kostrzyn nad Odrą do Gorzowa Wlkp.

31 lip 2018

2 wyłączniki 1 nietrzeźwy kierowca

W dniu 30.07.2018 r. na lubuskim odcinku autostrady A2 inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadzili działania kontrolne mające na celu ujawnienie manipulacji tachografów.

13 lip 2018

Kontrole w ramach akcji "Bezpieczny autokar - wakacje 2018"

Inspektorzy ITD wspólnie z funkcjonariuszami innych służb kontrolnych kontrolowali autokary przewożące dzieci i młodzież. Kierowcy byli trzeźwi. Jeden autobus nie miał ważnych badań technicznych.

06 lip 2018

Wyłącznik tachografu, jazda bez karty kierowcy i emulator Adblue

Jeden kierowca używał wyłącznika tachografu i prowadził pojazd bez karty kierowcy. Inny kierowca używał emulatora Adblue. Obaj naruszyli przepisy o czasie pracy kierowcy i obaj zostali ukarani kilkunastoma mandatami karnymi. Wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

06 lip 2018

Spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego (2018-07-04)

W środę, 4 lipca 2018 r. w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. odbyło się kolejne spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego przy Lubuskim Wojewódzkim Inspektorze Transportu Drogowego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele środowiska przewoźników drogowych osób i rzeczy, oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp.

03 lip 2018

Długa lista naruszeń

Inspektorzy ITD, którzy 29 czerwca 2018 r. kontrolowali ciężarówki na autostradzie A2, podczas jednej kontroli nałożyli na kierowców aż 26 mandatów karnych oraz wszczęli postępowanie w sprawie nałożenia kary pieniężnej wobec przewoźnika drogowego.

26 cze 2018

Fatalny stan techniczny

Inspektor ITD zatrzymał ciężarówkę, której stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. Zatrzymano dowody rejestracyjne oraz ukarano mandatami karnymi kierowcę i właściciela pojazdu.

26 cze 2018

Rozpoczęcie akcji "Bezpieczny autokar - wakacje 2018"

Wraz z początkiem wakacji inspektorzy ITD rozpoczęli wzmożone kontrole autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Podczas tych kontroli zatrzymano również "VIP-Busa", którym na sofie jechali dwaj młodzi mężczyźni.

20 cze 2018

Działania "Wyłącznik"

W poniedziałkowe przedpołudnie na Autostradzie A2 można było zobaczyć większą niż zazwyczaj liczbę inspektorów. To efekt kolejnych działań Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. w zwalczaniu „transportowej patologii” polegającej na stosowaniu różnego rodzaju wyłączników tachografów.

20 cze 2018

Łotewski kierowca na podwójnym gazie

Nietrzeźwego kierowcę ujawnili inspektorzy z zielonogórskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim.

19 cze 2018

"Z nami bezpieczniej"

Na błoniach nad Wartą w Gorzowie Wlkp. odbył się festyn edukacyjno-rekreacyjny "Z nami bezpieczniej" pod patronatem Wojewody Lubuskiego, w którym uczestniczyli m.in. inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

12 cze 2018

Przełamany na pół

Inspektor ITD zatrzymał pojazd dostawczy z pękniętą ramą pojazdu. Pojazd był bez ładunku, ale jego stan wskazywał na to, że nie jedno już przewiózł.

08 cze 2018

Wzmożone kontrole autokarów na lubuskim odcinku autostrady A2 i drogi ekspresowej S3

7 czerwca 2018 r. na lubuskim odcinku autostrady A2 oraz drogi ekspresowej S3, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim wraz z Policją,Strażą Graniczną oraz funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili wzmożone kontrole autokarów.

06 cze 2018

Dostawczak przeładowany ADR-em

Inspektorzy ITD skontrolowali przeładowany pojazd dostawczy, którym przewożono towar niebezpieczny (ADR). Kierowcę ukarano mandatem karnym oraz wydano mu zakaz jazdy do czasu rozładowania nadmiaru ładunku.

23 maj 2018

Udział inspektorów ITD w akcji "Profil"

22 maja 2018 r. na drodze ekspresowej S3 inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp., wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i KAS, uczestniczyli w działaniach kontrolnych pk. „Profil”, ukierunkowanych na ujawnianie przemytu ludzi

19 maj 2018

Inspektorzy wykryli trzy kolejne wyłączniki tachografów i dwa emulatory AdBlue

W trakcie trzech dni inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. ujawnili 3 następne przypadki niedozwolonej modyfikacji instalacji tachografu.

18 maj 2018

Przeładowany dostawczak

17 maja 2018 r. inspektorzy z słubickiego oddziału WITD w Gorzowie Wlkp., na autostradzie A2, prowadzili kontrole ukierunkowane na sprawdzenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdów. Inspektorzy podczas tych kontroli wykorzystywali system preselekcji ważenia pojazdów.

18 maj 2018

Bez jednego koła

Inspektor ITD zatrzymał ciężarówkę, która nie miała jednego koła.

17 maj 2018

Międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy bez zezwolenia

16 maja 2018 r. na drodze krajowej nr 92, inspektorzy z słubickiego oddziału WITD w Gorzowie Wlkp. ujawnili przypadek nieprawidłowego wykorzystywania zezwolenia na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy.

27 kwi 2018

Inspektorzy ITD wezwani na miejsce wypadku

27 kwietnia 2018 roku w godzinach porannych na lubuskim odcinku autostrady A2 doszło do groźnego wypadku, w którym uczestniczył samochód osobowy i ciężarówka. W wyniku zderzenia osobówka przewróciła się na dach a ciężarówka przewróciła się na bok w poprzek jezdni blokując cały ruch w kierunku Poznania. W wyniku wypadku jedna osoba została ranna i przewieziona do szpitala.

23 kwi 2018

30 przeładowanych dostawczaków

17 i 18 kwietnia 2018 r., na lubuskim odcinku autostrady A2, inspektorzy z słubickiego oddziału WITD w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili wzmożone kontrole samochodów dostawczych w zakresie ich masy rzeczywistej.

20 kwi 2018

ITD na święcie 15 batalionu Ułanów Poznańskich

Inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. uczestniczyli w akcji promocyjnej z okazji święta 15 batalionu Ułanów Poznańskich.

16 kwi 2018

Rażące naruszenia norm czasu pracy kierowców

Inspektor ITD ujawnił rażące naruszenia przepisów socjalnych w transporcie drogowym. Kierowca przekroczył maksymalny czas prowadzenia pojazdu bez przerwy o prawie 10 godzin i maksymalny dzienny czas prowadzenia pojazdu o ponad 12 godzin.