Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

09 cze 2022

Niewypełnione zezwolenie i nieodpowiednie gaśnice

Białoruski kierowca skontrolowany przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego wiedział, że powinien posiadać wypełnione zezwolenie. Dlatego próbował wypisać je podczas okazywania dokumentów do kontroli. Inspektor uniemożliwił mu jednak wypisanie dokumentu, który następnie został unieważniony.

01 cze 2022

Poważnie uszkodzona naczepa

Pęknięta rama naczepy wyeliminowała z dalszej jazdy ciężarówkę, którą przewożono ogrodowe domki drewniane. Kontrola inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

23 maj 2022

Międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy bez wymaganego zezwolenia

Kierowca ciężarówki należącej do przewoźnika z Kazachstanu wykonywał przewóz bez wymaganego zezwolenia. Transport został tymczasowo wstrzymany przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Przewóz będzie mógł być kontynuowany po wpłaceniu kaucji na poczet kary i po okazaniu wymaganego zezwolenia.

 

20 maj 2022

Naczepa z pękniętą ramą

Pękniętą ramę miała naczepa, na której przewożono odpady z Polski do Niemiec. Pojazd wycofali z ruchu inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

20 maj 2022

Pijany kierowca ciągnika z naczepą

Ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie miał kierowca ciężarówki, którego zatrzymali do rutynowej kontroli inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Nietrzeźwy mężczyzna został przekazany Policji.

16 maj 2022

Wzmożone kontrole trzeźwości na lubuskich drogach

Stan trzeźwości blisko 800 kierowców samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów skontrolowali w trakcie porannej akcji inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. W trakcie działań zatrzymali 8 kierowców, którzy mieli w organizmie alkohol. Kierujących, którzy jechali na „podwójnym gazie”, przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

13 maj 2022

Nietrzeźwy kierowca zestawu ciężarowego

Ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie miał kierowca zestawu ciężarowego, który zatrzymali do rutynowej kontroli inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany przez Policję.

12 maj 2022

Używał nieważnej karty kierowcy

Kierowca używał karty kierowcy, która dwa tygodnie wcześniej utraciła ważność. Stracił on prawo jazdy na 3 miesiące i został ukarany mandatem karnym.

11 maj 2022

Dwie kontrole z poważnymi konsekwencjami

Kierowcy skontrolowani przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego manipulowali czasem pracy. Obaj stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Ale to nie jedyne konsekwencje będące wynikiem naruszeń stwierdzonych podczas kontroli.

10 maj 2022

Nietrzeźwy kierowca ciężarówki

Kierowca ciężarówki, którą zatrzymali do rutynowej kontroli inspektorzy z lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego był nietrzeźwy. Mężczyznę przekazano do dalszych czynności policjantom z Krosna Odrzańskiego.

29 kwi 2022

Kierowca posiadał dwie ważne karty kierowcy

Kierowcę, który posiadał dwie ważne karty kierowcy zatrzymali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Ciężarówka, którą prowadził była niesprawna. W wyniku kontroli zatrzymano 5 dokumentów.

27 kwi 2022

Przewóz bez wymaganych uprawnień

Niemiecki przedsiębiorca wykonywał transport drogowy i przewóz kabotażowy bez wymaganych uprawnień. Nieprawidłowości stwierdzili inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego ze Słubic.

27 kwi 2022

Kierowca bez prawa jazdy

Kierowcę, któremu 10 lat temu starosta cofnął uprawnienia do kierowania pojazdami, zatrzymali do kontroli inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowcę przekazano w ręce Policji.

25 kwi 2022

Ponad 7 lat bez ważnego przeglądu technicznego

Przewóz wykonywany ciężarówką bez aktualnych badań technicznych skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Termin kolejnego badania technicznego ciągnika siodłowego upłynął 3 miesiące temu, a naczepy ponad 7 lat temu. Dodatkowo tachograf nie miał przeglądu, a naczepa była niesprawna.

14 kwi 2022

Zgłaszanie autobusów do kontroli

Podczas kontroli autobusów inspektorzy ITD sprawdzają przede wszystkim stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość i czas pracy kierowców. Potrzebę przeprowadzenia takiej kontroli można zgłosić do Inspekcji Transportu Drogowego. Podstawowe informacje o autobusie można sprawdzić samodzielnie.

13 kwi 2022

Białoruska ciężarówka z niebezpiecznymi usterkami

Pęknięcia w konstrukcji naczepy stwierdzili inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Niesprawny pojazd wycofano z ruchu. Za usterki techniczne, uznane za niebezpieczne, odpowie przewoźnik.

13 kwi 2022

Nieważne zezwolenia w transporcie międzynarodowym

Ciężarówki z Rosji i Białorusi skierowano na parking strzeżony, a wobec przewoźników toczą się postępowania administracyjne. Międzynarodowe przewozy drogowe były wykonywane na podstawie nieważnych zezwoleń. Nieprawidłowości stwierdzili inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

07 kwi 2022

Został usunięty z drogi, bo był za ciężki

Przeciążony zespół pojazdów został usunięty z drogi przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca dostał mandat, a przewoźnik otrzyma karę pieniężną.

04 kwi 2022

Przekroczył dopuszczalną prędkość i posługiwał się cudzą kartą kierowcy

Kierowca ciężarówki przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 30 km/h. Został skontrolowany przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Ponadto inspektorzy ustalili, że posługiwał się nie swoją kartą kierowcy, w związku z czym stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

04 kwi 2022

Niesprawna ciężarówka i niekompletna dokumentacja

W ciągniku siodłowym były popękane tarcze hamulcowe, a w naczepie  niesprawny układ hamulcowy i nadmiernie zużyta opona. Usterki techniczne ujawnili inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Jeden z kierowców nie posiadał również wymaganego dokumentu.

28 mar 2022

Na „podwójnym gazie” i bez zezwolenia

Ponad 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca ciężarówki należącej do białoruskiego przewoźnika. Wykonywał on międzynarodowy transport rzeczy z Niderlandów do Rosji bez ważnego zezwolenia. Nietrzeźwego kierowcę zatrzymali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego i przekazali policjantom ze Słubic. Zestaw odholowano na parking strzeżony.

24 mar 2022

Dwa zezwolenia zatrzymane i unieważnione

Kierowcy pojazdów z Federacji Rosyjskiej oraz Białorusi wykonywali międzynarodowy przewóz bez wymaganego zezwolenia. Dwa transporty zostały tymczasowo zatrzymane na parkingu strzeżonym, a zezwolenia unieważnione przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

24 mar 2022

Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego i przekazany do dyspozycji Policji.

W środę (23 marca 2022 r.), w godzinach popołudniowych na autostradzie A2 Punkcie Poboru Opłat TARNAWA, inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy należący do przewoźnika z Federacji Rosyjskiej wraz z naczepą zarejestrowaną na terenie Litwy.

22 mar 2022

Międzynarodowy przewóz bez zezwolenia

Kierowca rosyjskiej ciężarówki wykonywał przewóz bez wymaganego zezwolenia. Transport został tymczasowo wstrzymany przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Przewóz będzie mógł być kontynuowany po wpłaceniu kaucji na poczet kary i po okazaniu wymaganego zezwolenia.

21 mar 2022

Nietrzeźwy kierowca przewoził towary niebezpieczne

Pijanego kierowcę przewożącego towary niebezpieczne zatrzymali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Szofer trafił w ręce Policji.

18 mar 2022

Międzynarodowe transporty bez zezwoleń

Kierowca rosyjskiej ciężarówki okazał podczas kontroli zezwolenie na wykonywanie międzynarodowego przewozu rzeczy, które kilka dni wcześniej straciło ważność. Natomiast kierowca białoruskiej ciężarówki nie okazał podczas kontroli wymaganego dokumentu, w związku z czym zezwolenie, które okazał zostało uznane za nieważne. Oba transporty zostały wstrzymane przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

15 mar 2022

„Wydmuchał” ponad pół promila

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał kierowca ciężarówki, którą jechał w celu załadunku. Nietrzeźwą jazdę udaremnili inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego. Szofer został przekazany Policji.

11 mar 2022

Naczepa z niebezpieczną usterką

Pękniętą po ramę miała rosyjska naczepa, na której przewożono blachę z Niemiec do Rosji. Pojazd wycofali z ruchu lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

11 mar 2022

Dwa przeładowane busy

Dwa samochody dostawcze przewoziły zbyt dużo ładunku. Transporty zostały wstrzymane przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

07 mar 2022

Niesprawne układy oczyszczania spalin i hamulcowy

Dwa z sześciu kół naczepy w ogóle nie hamowały. Przy jednym z nich brakowało zacisku hamulcowego oraz siłownika pneumatycznego, a przy drugim siłownik pneumatyczny był odłączony. Dodatkowo naczepa nie posiadała aktualnych badań technicznych, a w ciągniku siodłowym był niesprawny układ oczyszczania spalin. Niesprawną ciężarówkę wycofali z ruchu inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.