Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

29 sty 2020

Działania kontrolne na lubuskich drogach – 3 przypadki manipulacji i 2 przeładowane busy

Podczas prowadzonych kontroli drogowych w dniach 27-28 stycznia br. lubuscy inspektorzy transportu drogowego ujawnili dwa przypadki zmiany oprogramowania tachografu w pojazdach należących do tego samego przedsiębiorcy oraz  jeden przypadek przerobienia czujnika ruchu.

24 sty 2020

Bezpieczne ferie 2020

O gotowości wszystkich służb i inspekcji w czasie ferii zimowych zapewnił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak. Inspektorzy ITD sprawdzą stan techniczny autokarów oraz stan kierowców.

21 sty 2020

Kierowca poszukiwany listem gończym trafił do aresztu

Lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę poszukiwanego listem gończym. Po kontroli trafił on prosto do aresztu.

17 sty 2020

Kierowca używał magnesu i kasownika

Kierowca ciężarówki fałszował zapisy tachografu za pomocą magnesu ingerując jednocześnie w drogomierz pojazdu. Został zatrzymany na gorącym uczynku przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. Do kasowania ewentualnych błędów w komputerze pojazdu, powstałych w wyniku używania magnesu, używał specjalnego urządzenia.

13 sty 2020

Jechał bez karty kierowcy jednocześnie używając magnesu

Kierowca, w celu fałszowania zapisów tachografu, jechał bez włożonej do tachografu karty kierowcy z przyłożonym do impulsatora magnesem. Używając magnesu popełnił również przestępstwo.

17 gru 2019

Pijany pompował oponę na autostradzie

Pijany mężczyzna, który miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie, pompował oponę na pasie ruchu na autostradzie. Inspektorzy ITD przekazali go policji.

11 gru 2019

Autobusy niedopuszczone do przewozu

Dwa autobusy, którymi dzieci miały pojechać do teatru, nie zostały dopuszczone do przewozu. Jeden z nich nie miał aktualnych badań technicznych, a drugi miał nieszczelny układ pneumatyczny. Dodatkowo kierowca jednego z autobusów był w stanie po spożyciu alkoholu.

11 gru 2019

14 grudnia (sobota) dniem pracującym w WITD

Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem Nr 21 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z 22 listopada 2019 r w sprawie ustalenia dnia 27 grudnia 2019 r. dniem wolnym od pracy dla pracowników urzędów administracji rządowej, dzień 27 grudnia 2019 r. ustala się dniem wolnym od pracy, a dzień 14 grudnia 2019 r, wyznacza się dniem pracy.

03 gru 2019

Wzmożone kontrole zagranicznych ciężarówek

Ponad 170 zagranicznych ciężarówek skontrolowali jednego dnia inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Ujawniono trzy nieprawidłowości w zakresie wykorzystywania wymaganych zezwoleń. Pojazdy skierowano na wyznaczony parking strzeżony. Zagranicznym przewoźnikom grożą wysokie kary pieniężne.

28 lis 2019

Rano wypił 4 piwa

Ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie miał kierowca ciężarówki przewożący ładunek z Litwy do Niemiec. Kierowca został przekazany funkcjonariuszom Policji.

28 lis 2019

W ładowni nielegalne paliwo zamiast deklarowanego mięsa.

Z dokumentów okazanych przez kierowcę wynikało, że przewozi on mięso z Danii do Polski. W ładowni jednak znajdowało się zupełnie coś innego.

25 lis 2019

O jedną naczepę za dużo

22 listopada 2019 r. na drodze ekspresowej S3 inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali do kontroli zespół pojazdów składający się z ciągnika samochodowego i dwóch naczep. Kierowca przewoził pieluchy, rury metalowe i mydło w płynie z Polski do Norwegii.

22 lis 2019

Z przyczepą bez odpowiedniej kategorii prawa jazdy

Kierowca posiadał prawo jazdy kategorii B, które nie było wystarczające do kierowania zespołem pojazdów, który prowadził. Dostał on mandat karny i zakaz dalszej jazdy. 

20 lis 2019

Przeładowany pojazd dostawczy

Pojazd dostawczy wraz z ładunkiem ważył 6000 kg. Nacisk tylko jednej osi pojazdu był większy od jego dopuszczalnej masy całkowitej. Kierowcę ukarano mandatem karnym. Pojazd mógł kontynuować jazdę dopiero po rozładowaniu nadmiaru ładunku.

19 lis 2019

Zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami – kontrole na A12

 Kontynuując nawiązaną współpracę pomiędzy Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. a Policją Brandenburgii, w dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w działaniach kontrolnych, podczas których niemieccy policjanci na autostradzie A12 sprawdzali, czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów i zachowują bezpieczną odległość pomiędzy pojazdami.

 

14 lis 2019

Kontrola przewozu osób samochodami osobowymi

Lubuscy inspektorzy ITD po raz kolejny przeprowadzili kontrole samochodów osobowych, którymi wykonywany był okazjonalny przewóz osób z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Kontrole te przeprowadzono w środę (13 listopada) w Gorzowie Wielkopolskim. Tym razem kontrole przeprowadzono wspólnie z Policją z wykorzystaniem nieoznakowanego radiowozu. Celem kontroli była ochrona rynku transportowego w sektorze przewozu osób.

12 lis 2019

Kontrola zezwoleń zagranicznych

We wtorek (12 listopada) inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili wzmożone kontrole ciężarówek wykorzystujących zezwolenia zagraniczne. Kontrole te prowadzono na autostradzie A2 będącej główną drogą tranzytową województwa lubuskiego oraz na drodze krajowej nr 92 w Wilkowie (powiat świebodziński).

07 lis 2019

Przeładowane pojazdy

Dwa przeładowane pojazdy zatrzymali lubuscy inspektorzy na drodze krajowej nr 92. Kierowców ukarano mandatami karnymi i zakazano im dalszej jazdy.

30 paź 2019

Nieprawidłowo wypełnione zezwolenie

Wszczęciem postepowania administracyjnego zagrożonego karą pieniężną w wysokości 12 000 zł oraz usunięciem pojazdu na parking strzeżony zakończyła się kontrola ciężarówki, którą wykonywano międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy bez wymaganego zezwolenia.

28 paź 2019

Wspólne kontrole ITD z niemiecką policją i BAG

W nocy z niedzieli na poniedziałek (27/28 października 2019 r.) lubuscy inspektorzy ITD kontrolowali ciężarówki wspólnie z niemiecką policją oraz BAG.

28 paź 2019

Pijany prowadził ciężarówkę

Nietrzeźwy Białorusin kierował ciężarówką. Zajęła się nim Policja.

18 paź 2019

Wyłącznik tachografu z kodem ,,PIN’’.

W przeciągu dwóch dni (16 – 17 października br.) inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. ujawnili 4 kolejne przypadki niedozwolonej ingerencji w urządzenia rejestrujące (1 wyłączniki, 1 magnes oraz 2 – krotne używanie cudzej karty kierowcy). Wszystkie w/w przypadki dotyczyły przewoźników polskich i zostały ujawnione na lubuskim odcinku autostrady A2.

18 paź 2019

Kradziony z Niemiec zestaw pojazdów ujawniony przez lubuskich inspektorów.

18 października br. inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. podczas wykonywania czynności służbowych na lubuskim odcinku autostrady A2 ujawnili kradziony zestaw pojazdów (ciągnik marki DAF wraz z naczepą marki Schwarzmuller).

16 paź 2019

Palił "trawkę", potem prowadził pojazd

22-latek palił marihuanę, potem kierował pojazdem. Miał przy sobie niewielką ilość zielonego suszu. Kierowcę przekazano Policji.

30 wrz 2019

Finał Ogólnopolskiego Konkursu "Inspektor Transportu Drogowego 2019"

26 września w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy w wielkopolskich Bednarach odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu "Inspektor Transportu Drogowego 2019". W konkursie uczestniczyli inspektorzy ze wszystkich 16-tu wojewódzkich inspektoratów transportu drogowego.

26 wrz 2019

Udział w projekcie EDWARD

Lubuscy inspektorzy ITD włączają się w projekt EDWARD (European Day Without a Road Death) – czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy.

23 wrz 2019

Kontrole autobusów komunikacji miejskiej w Zielonej Górze

W piątek (20 września) inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadzili kontrole autobusów wykonujących usługi w zakresie lokalnego transportu zbiorowego osób w Zielonej Górze.

20 wrz 2019

Liczne naruszenia przedsiębiorcy z Republiki Uzbekistanu.

W czwartek (19 września br.) inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim prowadząc czynności kontrolne na autostradzie A2 PPO Tarnawa dokonali zatrzymania pojazdu należącego do przedsiębiorcy z Republiki Uzbekistanu.
 

19 wrz 2019

Przewóz osób bez wymaganej umowy pisemnej

Lubuscy inspektorzy ITD po raz kolejny przeprowadzili kontrole samochodów osobowych, którymi wykonywany był zarobkowy przewóz osób z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Kontrole te przeprowadzono w środę (18 września) w Gorzowie Wielkopolskim. Celem kontroli była ochrona rynku transportowego w sektorze przewozu osób.

11 wrz 2019

Wzmożone kontrole autobusów szkolnych

Od początku roku szkolnego inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim prowadzą wzmożone kontrole autobusów dowożących uczniów do szkół.