Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

25 sty 2024

Spotkanie z Inspekcją Pracy

Spotkanie przedstawicieli lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego i Inspekcji Pracy dotyczące współpracy w zakresie kontroli drogowych delegowania kierowców w transporcie drogowym.

17 sty 2024

Kontrole przewozu ADR na S3

20 pojazdów przewożących towary niebezpieczne skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. W trakcie działań na ekspresowej „trójce” stwierdzili dwa naruszenia przepisów umowy ADR. Zastrzeżenia dotyczyły dokumentu i gaśnicy.

16 sty 2024

Nieprawidłowości podczas przewozu ADR

Kierowca przewożący towary niebezpieczne (ADR) nie miał ważnych uprawnień do kierowania pojazdami, a naczepa w której przewożono roztwór wodorotlenku sodu posiadała usterkę niebezpieczną. Nieprawidłowości stwierdzili inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

15 sty 2024

Kierowca ciężarówki pod wpływem alkoholu

Kierowcę 40-tonowego zestawu, będącego w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, zatrzymali do kontroli inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Mężczyzna został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

09 sty 2024

Niewypełnione zezwolenie

Kierowca kazachstańskiej ciężarówki wykonywał międzynarodowy przewóz na podstawie zezwolenia, do którego inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego mieli zastrzeżenia. Ostatecznie przewóz został uznany za wykonywany bez zezwolenia. Transport będzie mógł być kontynuowany po wpłaceniu kaucji na poczet kary i po okazaniu nowego zezwolenia.

08 sty 2024

Kontrole trzeźwości na lubuskich drogach

Stan trzeźwości około 450 kierowców skontrolowali inspektorzy z lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Policji. Kontrolujący uniemożliwili dalszą jazdę jednemu kierowcy samochodu dostawczego, który był w stanie po użyciu alkoholu.

27 gru 2023

2 stycznia 2024 r.

2 stycznia 2024 r. Lubuski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. będzie nieczynny.

06 gru 2023

Kontrole przewozu ADR na autostradzie A2

15 pojazdów przewożących towary niebezpieczne (ADR) skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kontrolujący mieli zastrzeżenia tylko do jednej ciężarówki.

20 lis 2023

Sprawdzono trzeźwość ponad 300 kierowców

Stan trzeźwości 334 kierowców ciężarówek, busów oraz autobusów, skontrolowali inspektorzy z lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Policji w trakcie porannych działań. Kontrolujący uniemożliwili dalszą jazdę jednemu kierowcy samochodu dostawczego, który był w stanie po użyciu alkoholu.

16 lis 2023

Kontrola ciężarówek przewożących odpady

12 pojazdów przewożących odpady po gorzowskich drogach skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Sprawdzano przede wszystkim stan techniczny pojazdów. Trzy ciężarówki były niesprawne.

13 lis 2023

Nietrzeźwy kierowca ciężarówki

Ponad 0,9 promila alkoholu „wydmuchał” kierowca 40-tonowego zestawu, którego zatrzymał do kontroli patrol lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Mężczyzna został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

30 paź 2023

2 listopada 2023 r. Wojewódzki Inspektorat w Gorzowie Wlkp. będzie nieczynny

Zarządzenie nr 524 Prezesa Rady Ministrów z dnia 24 października 2023 r

27 paź 2023

Szef zdecydował o kontynuowaniu jazdy niesprawnym pojazdem

Macedońską ciężarówkę z niebezpiecznymi usterkami wycofali z ruchu inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego. W naczepie był niekompletny układ hamulcowy. O kontynuowaniu jazdy niesprawnym pojazdem zdecydował szef firmy przewozowej.

25 paź 2023

Kontrole przewozu towarów niebezpiecznych (ADR)

27 pojazdów przewożących towary niebezpieczne (ADR) skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Jeden kierowca nie miał wymaganych gaśnic, a czterech szoferów naruszyło przepisy dotyczące czasu pracy kierowców. Jedna ciężarówka miała pękniętą szybę.

05 paź 2023

Kontrole techniczne z policją niemiecką

Kontrole techniczne pojazdów były głównym tematem wspólnych kontroli drogowych przeprowadzonych przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego i funkcjonariuszy niemieckiej policji. Była to kolejna okazja do wymiany doświadczeń zdobytych podczas wykonywania czynności kontrolnych.

03 paź 2023

Pojazd-cysterna ADR w ciężarówce

Nieoczyszczona cysterna z resztkami oleju napędowego była przewożona ciężarówką z naruszeniem przepisów dotyczących przewozu towarów niebezpiecznych. Pojazd nie był oznakowany tablicami pomarańczowymi oraz brakowało wymaganej dokumentacji i wyposażenia. Stwierdzono również inne naruszenia. Nieprawidłowości ujawnili inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

03 paź 2023

Inspektorzy udzielili pomocy pasażerowi autobusu

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego udzielili pomocy jednemu z pasażerów autobusu, który źle się poczuł. Został on odwieziony karetką do szpitala.

29 wrz 2023

Kontrole busów na lubuskim odcinku A2

22 przeciążone pojazdy dostawcze wykluczyli tymczasowo z ruchu inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Najcięższy z nich ważył 4,6 tony zamiast dopuszczalnych 3,5 t. Jeden z zatrzymanych kierowców nie miał odpowiedniej kategorii prawa jazdy. Grozi mu kara grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów.

21 wrz 2023

Niebezpieczna naczepa

Naczepa, którą skontrolowali inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego, miała usterki stwarzające bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i wyłączyli go tymczasowo z ruchu. Będą również kary finansowe.

20 wrz 2023

Kontrole ciężarówek przewożących towary niebezpieczne (ADR)

17 pojazdów przewożących towary niebezpieczne (ADR) skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Do trzech transportów kontrolujący mieli zastrzeżenia. Kierowcy nie mieli wymaganych gaśnic i prawidłowo sporządzonego dokumentu przewozowego.

18 wrz 2023

Nocne kontrole na lubuskim odcinku A2

Podczas nocnych działań kontrolnych inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego skupili swoją uwagę na pojazdach nienormatywnych i kierowcach fałszujących czas pracy. Kontrolujący mieli zastrzeżenia do pięciu kierowców, którzy manipulowali swoim czasem pracy. Nie stwierdzono natomiast nieprawidłowości w zakresie przejazdu pojazdów nienormatywnych.

13 wrz 2023

Rażące naruszenia przepisów dotyczących czasu pracy kierowców

Kierowca 40-tonowej ciężarówki rażąco naruszył przepisy dotyczące czasu pracy kierowców. Został ukarany mandatami karnymi. Kara finansowa czeka również jego szefa i osobę zarządzającą transportem w przedsiębiorstwie.

11 wrz 2023

Kontrole trzeźwości na lubuskich drogach

Podczas jednej dwugodzinnej akcji, przeprowadzonej na lubuskich drogach przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego i funkcjonariuszy Policji, zostało zatrzymanych osiemnastu pijanych kierowców.

07 wrz 2023

III edycja akcji "Zjednoczeni Krwią"

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego po raz kolejny włączyli się do akcji "Zjednoczeni Krwią". Krew oddało około dwustu osób, przedstawicieli służb mundurowych z województwa lubuskiego. Zebrano około 83 litrów krwi. 

07 wrz 2023

Kontrola autobusów dowożących uczniów do szkół

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego prowadzą kontrole autobusów, którymi uczniowie dowożeni są do szkół. Kontrolujący zwracają szczególną uwagę na stan techniczny autobusów, uprawnienia kierowców i ich trzeźwość.

06 wrz 2023

Krajowy transport niesprawną ciężarówką

Ciężarówka zatrzymana do kontroli przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego miała niesprawne hamulce i uszkodzoną oponę. Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne ciągnika siodłowego i naczepy oraz zakazali dalszej jazdy do czasu usunięcia usterek. Będą również kary finansowe dla przedsiębiorcy i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie.

04 wrz 2023

Kierował po alkoholu

W stanie po spożyciu alkoholu był kierowca estońskiej ciężarówki zatrzymanej do kontroli przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego ze Słubic. Został przekazany funkcjonariuszom Policji do dalszych czynności.

02 wrz 2023

Wzmożone kontrole autokarów i ciężarówek na zakończenie wakacji

W ostatnią sobotę wakacji inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali 20 autobusów. Jeden kierowca był pijany. Inspektorzy zwracali również uwagę na ciężarówki, które w godzinach od 8:00 do 14:00 nie powinny poruszać się po drogach.

28 sie 2023

Wzmożone kontrole trzeźwości na lubuskich drogach

Trzeźwość około tysiąca dwustu kierowców skontrolowali w trakcie porannych działań inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego wraz z funkcjonariuszami Policji. Trzech szoferów było nietrzeźwych, a dwóch w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.

25 sie 2023

Nielegalny kabotaż wstrzymany przez ITD

Nielegalny przewóz wykonywany przez niemieckiego przewoźnika przerwali inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego. Przedsiębiorcy grozi kara pieniężna w wysokości 12 tysięcy złotych.