Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

09 maj 2023

Niebezpieczny kierowca po zażyciu leków

Kierowcę ciężarówki załadowanej drewnem, który wykonywał niebezpieczne manewry na drodze, zatrzymali do kontroli inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego i funkcjonariusze Policji. O niebezpiecznym zachowaniu na drodze mundurowych poinformowali inni kierowcy.

28 kwi 2023

Spotkanie z uczniami Technikum logistycznego

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili zajęcia lekcyjne dla uczniów Technikum logistycznego. Tematem lekcji była praca i zadania Inspekcji Transportu Drogowego.

26 kwi 2023

Nieprawidłowości przy przewozie zwierząt

Dwa transporty zwierząt skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. W jednym przypadku zwierząt było za dużo, a w drugim zwierzęta były narażone na urazy kończyn. Przewoźnikom grożą kary pieniężne.

26 kwi 2023

Nielegalny przewóz kabotażowy

Nielegalny przewóz wykonywany przez litewskiego przewoźnika przerwali inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego. Pojazd został usunięty na parking strzeżony, a przedsiębiorcy grozi kara finansowa.

25 kwi 2023

Kontrole dla bezpieczeństwa na drodze

Funkcjonariusze polskiej i niemieckiej Policji, Inspekcji Transportu Drogowego, Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej wspólnie kontrolowali pojazdy i ich kierowców poruszających się autostradą A2 w pobliżu polsko-niemieckiej granicy. Podczas kontroli mundurowi wykorzystywali zaawansowany technicznie sprzęt. Była to kolejna okazja do wymiany doświadczeń funkcjonariuszy różnych służb. 

20 kwi 2023

Kontrola busów wjeżdżających do Polski

14 busów, które wjechały do Polski z Niemiec, skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Trzy pojazdy były przeładowane i cztery niesprawne. Kontrolujący zatrzymali cztery dowody rejestracyjne i zakazali dalszej jazdy sześciu pojazdów.

20 kwi 2023

Taksówkarz z zatrzymanym prawem jazdy

Kierowca taksówki przewoził pasażerów w Gorzowie Wielkopolskim bez prawa jazdy, które zostało mu zatrzymane za przekroczenie liczby 24 punktów karnych. Dodatkowo taksówka nie miała ważnego przeglądu technicznego.

17 kwi 2023

Kontrole trzeźwości na A2 i S3

Trzeźwość około ośmiuset kierowców autobusów, pojazdów ciężarowych i dostawczych skontrolowali w trakcie kilkugodzinnych działań inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Ujawnili jednego nietrzeźwego kierowcę i jednego w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.

05 kwi 2023

Spotkanie z młodzieżą w Zakładzie Karnym w Gorzowie Wlkp.

Spotkanie młodzieży z osobą skazaną za przestępstwo drogowe było częścią zajęć edukacyjnych przeprowadzonych przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego i funkcjonariuszy Służby Więziennej. Spotkanie w ramach projektu „Szanuj zasady, chroń życie” odbyło się w Zakładzie Karnym w Gorzowie Wielkopolskim.

03 kwi 2023

Bus przeładowany o ponad  4,5 tony

Przeładowanego busa zatrzymali do kontroli inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Pojazd, który wraz z ładunkiem mógł ważyć maksymalnie 3500 kg, ważył 8050 kg. Inspektorzy zakazali dalszej jazdy przeładowanym pojazdem i ukarali kierowcę mandatem karnym.

03 kwi 2023

Kontrole taksówek w Zielonej Górze

Około 120 pojazdów i kierowców świadczących zarobkowe przewozy osób z wykorzystaniem popularnych aplikacji, skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Policji. 

31 mar 2023

Dwa przeładowane busy

Dwa pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej 3,5 tony okazały się przeładowane. Pojazdy zostały zważone przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowcy zostali ukarani mandatami. Warunkiem kontynuowania jazdy było rozładowanie nadmiaru ładunku.

31 mar 2023

Po raz kolejny rażąco naruszył przepisy czasu pracy kierowców

Kierowca tureckiej ciężarówki ponownie rażąco naruszył przepisy dotyczące czasu pracy kierowców. Niespełna dwa miesiące wcześniej został ukarany mandatami w wysokości 1700 złotych, teraz kara była wyższa, bo naruszenia były poważniejsze. Kara finansowa czeka również jego szefa.

20 mar 2023

Kontrole trzeźwości na lubuskich drogach

Stan trzeźwości około 1200 kierowców skontrolowali w trakcie poniedziałkowych działań inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego wraz z funkcjonariuszami Policji. Dwóch kierowców skontrolowanych koło Zielonej Góry wsiadło za kierownicę po alkoholu.

16 mar 2023

Taksówką bez licencji i z zakazem prowadzenia pojazdów

Taksówkarz, którego skontrolował inspektor Inspekcji Transportu Drogowego z Zielonej Góry wspólnie z funkcjonariuszem Policji, nie posiadał wymaganej licencji, i miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu kara finansowa i odpowiedzialność karna.

15 mar 2023

Naczepa z niesprawnymi hamulcami

Naczepę z uszkodzonymi hamulcami wycofali tymczasowo z ruchu inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. W pojeździe była uszkodzona tarcza hamulcowa i odłączony od siłownika pneumatycznego przewód zasilający. Przewoźnikowi grozi kara pieniężna.

14 mar 2023

Po raz kolejny przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 30 km/h

Kierowcę ciężarówki, który w ciągu kilku miesięcy po raz drugi przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 30 km/h, zatrzymali inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego. Kierowca otrzymał mandat karny w wysokości dwukrotnie wyższej niż za pierwszym razem oraz kolejne 9 punktów karnych.

06 mar 2023

Polsko-niemieckie warsztaty dotyczące manipulacji w tachografach

Sposoby manipulacji w tachografach, kontrola i ich wykrywanie były głównym tematem wspólnych warsztatów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego i Policji z Brandenburgii. Podczas warsztatów omówione zostały również sposoby wykrywania ingerencji w układy oczyszczania spalin i fałszywych zezwoleń EKMT. Warsztaty te miały na celu wymianę doświadczeń i praktyk stosowanych podczas kontroli drogowych.

02 mar 2023

Jeździł bez karty kierowcy od prawie miesiąca

Kierowca litewskiej ciężarówki od prawie miesiąca jeździł bez karty kierowcy, ponieważ jego karta utraciła ważność. Teraz stracił prawo jazdy na trzy miesiące, które zatrzymali mu inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

27 lut 2023

Nocne kontrole na autostradzie A2

Pijanego kierowcę ciężarówki i trzech kierowców ingerujących w pracę tachografu skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej.

24 lut 2023

Kontrola pojazdów nienormatywnych na A2

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali pojazdy nienormatywne jadące autostradą A2. Dwa pojazdy okazały się zbyt wysokie. Wobec przewoźników zostały wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

23 lut 2023

Ciężarówka z uszkodzonymi hamulcami

Ciągnik siodłowy z niebezpiecznymi usterkami zatrzymali do kontroli inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Dwa dni wcześniej pojazd przeszedł badania techniczne z wynikiem pozytywnym. Inspektor zatrzymał dowód rejestracyjny pojazdu i wydał zakaz dalszej jazdy.

13 lut 2023

Wzmożone kontrole trzeźwości

Stan trzeźwości około 3 tysięcy kierowców skontrolowali w trakcie poniedziałkowych działań inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego wraz z funkcjonariuszami Policji. Kontrolujący udaremnili dalszą jazdę pięciu kierowcom, którzy wsiedli za kółko po alkoholu. 

11 lut 2023

Wzmożone kontrole autobusów wycieczkowych

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali autobusy wycieczkowe, którymi dzieci i młodzież z województwa lubuskiego powracały z wypoczynku zimowego. Sprawdzano przede wszystkim stan techniczny autobusów oraz trzeźwość i czas pracy kierowców.

09 lut 2023

Nietrzeźwy kierowca ciężarówki zatrzymany na autostradzie

Prawie promil alkoholu „wydmuchał” kierowca skontrolowany przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Mężczyznę zatrzymano w związku z wyprzedzaniem innego pojazdu w miejscu niedozwolonym. Został przekazany funkcjonariuszom Policji.

07 lut 2023

Nieprawidłowości przy przewozie osób autobusem

Kierowca autobusu przekroczył dopuszczalną prędkość na drodze ekspresowej oraz naruszył przepisy dotyczące tachografów i czasu pracy kierowców. Nieprawidłowości ujawnili inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.  

31 sty 2023

Do rejestrowania czasu pracy korzystał z cudzej karty kierowcy

Kierowcę, który rejestrował swój czas pracy na cudzej karcie kierowcy, zatrzymali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące i otrzymał mandat karny.

28 sty 2023

Kontrole taksówek w Gorzowie Wielkopolskim

Około 100 pojazdów i kierowców świadczących zarobkowe przewozy osób z wykorzystaniem popularnych aplikacji, skontrolowali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego wraz z funkcjonariuszami Policji, Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej. Służby połączyły siły w trosce o bezpieczeństwo pasażerów korzystających z takich usług.

24 sty 2023

Bezpieczny autokar – ferie 2023

W okresie ferii zimowych inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego będą kontrować autokary przewożące dzieci i młodzież na wypoczynek. Kontrole będą przeprowadzane na drogach podczas wykonywanych przewozów oraz w miejscu odjazdu autokaru.

18 sty 2023

Podczas jazdy tachograf rejestrował postój pojazdu

Kobieta prowadząca 40-tonową ciężarówkę wyłączyła tachograf, żeby rejestrować swój odpoczynek podczas prowadzenia pojazdu. Naruszenie ujawnili inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego. Kontrola zakończyła się skierowaniem pojazdu do serwisu tachografów oraz interwencją Policji.