Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

14 lis 2019

Kontrola przewozu osób samochodami osobowymi

Lubuscy inspektorzy ITD po raz kolejny przeprowadzili kontrole samochodów osobowych, którymi wykonywany był okazjonalny przewóz osób z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Kontrole te przeprowadzono w środę (13 listopada) w Gorzowie Wielkopolskim. Tym razem kontrole przeprowadzono wspólnie z Policją z wykorzystaniem nieoznakowanego radiowozu. Celem kontroli była ochrona rynku transportowego w sektorze przewozu osób.

12 lis 2019

Kontrola zezwoleń zagranicznych

We wtorek (12 listopada) inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili wzmożone kontrole ciężarówek wykorzystujących zezwolenia zagraniczne. Kontrole te prowadzono na autostradzie A2 będącej główną drogą tranzytową województwa lubuskiego oraz na drodze krajowej nr 92 w Wilkowie (powiat świebodziński).

07 lis 2019

Przeładowane pojazdy

Dwa przeładowane pojazdy zatrzymali lubuscy inspektorzy na drodze krajowej nr 92. Kierowców ukarano mandatami karnymi i zakazano im dalszej jazdy.

30 paź 2019

Nieprawidłowo wypełnione zezwolenie

Wszczęciem postepowania administracyjnego zagrożonego karą pieniężną w wysokości 12 000 zł oraz usunięciem pojazdu na parking strzeżony zakończyła się kontrola ciężarówki, którą wykonywano międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy bez wymaganego zezwolenia.

28 paź 2019

Wspólne kontrole ITD z niemiecką policją i BAG

W nocy z niedzieli na poniedziałek (27/28 października 2019 r.) lubuscy inspektorzy ITD kontrolowali ciężarówki wspólnie z niemiecką policją oraz BAG.

28 paź 2019

Pijany prowadził ciężarówkę

Nietrzeźwy Białorusin kierował ciężarówką. Zajęła się nim Policja.

18 paź 2019

Wyłącznik tachografu z kodem ,,PIN’’.

W przeciągu dwóch dni (16 – 17 października br.) inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. ujawnili 4 kolejne przypadki niedozwolonej ingerencji w urządzenia rejestrujące (1 wyłączniki, 1 magnes oraz 2 – krotne używanie cudzej karty kierowcy). Wszystkie w/w przypadki dotyczyły przewoźników polskich i zostały ujawnione na lubuskim odcinku autostrady A2.

18 paź 2019

Kradziony z Niemiec zestaw pojazdów ujawniony przez lubuskich inspektorów.

18 października br. inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. podczas wykonywania czynności służbowych na lubuskim odcinku autostrady A2 ujawnili kradziony zestaw pojazdów (ciągnik marki DAF wraz z naczepą marki Schwarzmuller).

16 paź 2019

Palił "trawkę", potem prowadził pojazd

22-latek palił marihuanę, potem kierował pojazdem. Miał przy sobie niewielką ilość zielonego suszu. Kierowcę przekazano Policji.

30 wrz 2019

Finał Ogólnopolskiego Konkursu "Inspektor Transportu Drogowego 2019"

26 września w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy w wielkopolskich Bednarach odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu "Inspektor Transportu Drogowego 2019". W konkursie uczestniczyli inspektorzy ze wszystkich 16-tu wojewódzkich inspektoratów transportu drogowego.

26 wrz 2019

Udział w projekcie EDWARD

Lubuscy inspektorzy ITD włączają się w projekt EDWARD (European Day Without a Road Death) – czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy.

23 wrz 2019

Kontrole autobusów komunikacji miejskiej w Zielonej Górze

W piątek (20 września) inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadzili kontrole autobusów wykonujących usługi w zakresie lokalnego transportu zbiorowego osób w Zielonej Górze.

20 wrz 2019

Liczne naruszenia przedsiębiorcy z Republiki Uzbekistanu.

W czwartek (19 września br.) inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim prowadząc czynności kontrolne na autostradzie A2 PPO Tarnawa dokonali zatrzymania pojazdu należącego do przedsiębiorcy z Republiki Uzbekistanu.
 

19 wrz 2019

Przewóz osób bez wymaganej umowy pisemnej

Lubuscy inspektorzy ITD po raz kolejny przeprowadzili kontrole samochodów osobowych, którymi wykonywany był zarobkowy przewóz osób z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Kontrole te przeprowadzono w środę (18 września) w Gorzowie Wielkopolskim. Celem kontroli była ochrona rynku transportowego w sektorze przewozu osób.

11 wrz 2019

Wzmożone kontrole autobusów szkolnych

Od początku roku szkolnego inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim prowadzą wzmożone kontrole autobusów dowożących uczniów do szkół.

10 wrz 2019

Jazda na dwóch kartach z wyłącznikiem układu oczyszczania spalin

Lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali pojazd z niedziałającym układem oczyszczania spalin. Okazało się również, że kierowca wielokrotnie używał nieswojej karty kierowcy. Kontrolę przeprowadzono 9 września na autostradzie A2. Ciężarówką tą wykonywano przewóz kostki brukowej z Łowicza do Kunowic.

05 wrz 2019

Kontrola przewozu osób samochodami osobowymi

W środę (4 września), na terenie Gorzowa Wielkopolskiego, inspektorzy ITD prowadzili kontrole, których celem była ochrona rynku transportowego w sektorze przewozu osób. Inspektorzy kontrolowali  samochody osobowe, którymi kierowcy wykonywali przewozy okazjonalne osób z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Przewozy te wykonywane były na rzecz jednego przedsiębiorcy.

03 wrz 2019

Trzy nielegalne transporty odpadów

Lubuscy inspektorzy ITD uczestniczyli w ogólnoświatowej operacji celnej zorganizowanej po raz piąty przez Światową Organizację Ceł (WCO), polegającej na kontroli transgranicznego przemieszczania odpadów (tym razem również substancji zubożających warstwę ozonową - ODS).

02 wrz 2019

Zatrzymanie i unieważnienie zezwolenia

Zezwolenie okazane do kontroli było niewłaściwe wypełnienie. Zezwolenie to zatrzymano i unieważniono. Pojazd usunięto na parking strzeżony, a wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.

30 sie 2019

Powroty z wakacji - nietrzeźwy kierowca autokaru

Inspektorzy ITD kontrolują autokary. Jeden z kontrolowanych kierowców był pijany. Jeden autokar nie miał ważnych badań technicznych. Kontrole nadal trwają.

14 sie 2019

Kontrola zezwoleń zagranicznych

We wtorek (13 sierpnia) inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili wzmożone kontrole ciężarówek wykorzystujących zezwolenia zagraniczne. Kontrole te prowadzono na autostradzie A2 będącej główną drogą tranzytową województwa lubuskiego.

30 lip 2019

Wspólne działania kontrolne z Policją z Brandenburgii

W poniedziałek 29 lipca br. w godzinach wczesno porannych inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. wspólnie z policjantami z kraju związkowego Brandenburgii przeprowadzili działania kontrolne na lubuskim odcinku autostrady A2. Kontrolowano pojazdy jadące w kierunku zachodniej granicy.

23 lip 2019

Nietrzeźwy Litwin kierował ciężarówką

Ponad pół promila alkoholu miał kierowca tira zatrzymany przez lubuskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

16 lip 2019

Pijany kierowca ciężarówki cofał na S3 by uniknąć kontroli

Inspektorzy ITD wraz z funkcjonariuszami Policji i Straży Granicznej kontrolowali ciężarówki i autokary jadące ekspresową "trójką".

09 lip 2019

Wzmożone kontrole autokarów na lubuskich drogach

Na lubuskich odcinkach autostrady A2 i drogi ekspresowej S3 lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili wzmożone kontrole autokarów.

08 lip 2019

Używając magnesu popełnił przestępstwo

Kierowca, w celu fałszowania zapisów tachografu, jechał bez włożonej do tachografu karty kierowcy z przyłożonym do impulsatora magnesem. Okazało się jednak, że używając magnesu popełnił przestępstwo

27 cze 2019

Inspektorzy ITD ćwiczyli pierwszą pomoc

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. doskonalili swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

25 cze 2019

Działania kontrolne na drodze ekspresowej S3.

24 czerwca br. od godzin porannych do południa na drodze ekspresowej S3 MOP Marwice Wschód inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. wraz z policjantami Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej prowadzili działania kontrolne,

21 cze 2019

Liczne naruszenia czasu pracy kierowcy i „kierowcy – turysty”.

W środę (19 czerwca br.) patrol ITD na drodze ekspresowej S3 w okolicach Gorzowa Wlkp. zatrzymał do kontroli pojazd przewoźnika tureckiego wykonujący międzynarodowy transport drogowy czereśni z Turcji do Szwecji.

17 cze 2019

Wczoraj wieczorem pił wódkę, dziś rano prowadził ciężarówkę

Ponad 1 promil alkoholu w organizmie miał kierowca ciężarówki przewożący ładunek z Rosji do Niemiec. Kierowca został przekazany funkcjonariuszom Policji.