Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

01 lut 2019

Pomoc inspektorów w zabezpieczeniu miejsca wypadku

Inspektorzy ITD z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim pomagali w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia drogowego z udziałem autobusu przewożącego dzieci do szkoły.

22 sty 2019

Nocne kontrole na A2

W nocy z niedzieli na poniedziałek inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili działania kontrolne na lubuskim odcinku autostrady A2. Kontrolowano pojazdy jadące w kierunku zachodniej granicy.

09 sty 2019

"BEZPIECZNY AUTOKAR" – KONTROLE

W czasie trwania ferii zimowych inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. będą kontrolowali autokary przewożące dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek

14 gru 2018

Spotkanie z przedstawicielami Policji z Brandenburgii

14 grudnia 2018 r. w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie z przedstawicielami Policji z Brandenburgii.

11 gru 2018

Bez kart kierowcy, ale z magnesem.

Kierowcy wykonujący przewóz drogowy w załodze dwuosobowej jechali bez włożonych do tachografu kart kierowcy z magnesem przyłożonym do nadajnika impulsów. Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi. Zostaną również wszczęte postępowania w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

10 gru 2018

24 grudnia 2018 r. inspektorat będzie nieczynny

Informujemy, że w poniedziałek 24 grudnia 2018 r. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim będzie nieczynny.

W zamian inspektorat będzie otwarty w sobotę 15 grudnia.

Zarządzenie nr 17 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z dnia 31 sierpnia 2018 r. w sprawie ustalenia dnia 24 grudnia 2018 r. dniem wolnym od pracy dla pracowników urzędów administracji rządowej.

30 lis 2018

Jazda bez tarczy hamulcowej

Kolejna ciężarówka z niesprawnym układem hamulcowym. Tym razem w jednym z kół naczepy nie było tarczy hamulcowej.

23 lis 2018

Pęknięta tarcza hamulcowa i zużyte opony

22 listopada 2018 r. inspektor z WITD w Gorzowie Wlkp., na drodze ekspresowej S3 w okolicach Skwierzyny, zatrzymał do kontroli samochód ciężarowy przewożący odpady. Pojazdem przewożono trociny z Murzynowa do Żar.

21 lis 2018

Trzy przypadki ingerencji w pracę tachografu

Podczas działań konolnych inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. ujawnili 3 przypadki ingerencji w pracę tachografu. Jeden kierowca używał dwóch kart kierowcy a w dwóch pojazdach stwierdzono podłączenie do tachografu niedozwolonego urządzenia przeznaczonego do fałszowania danych rejestrowanych przez tachograf.

15 lis 2018

Nieudana próba wielokrotnego wykorzystania zezwolenia

Kierowca białoruski próbował wielokrotnie wykorzystać jednorazowe zezwolenie. Skończyło się to m.in. unieważnieniem i zatrzymaniem zezwolenia oraz usunięciem pojazdu na parking strzeżony.

16 paź 2018

Przeciążona oś pojazdu i nietrzeźwy kierowca

Podejrzenie przeciążenia osi napędowej pojazdu było przyczyną zatrzymania do kontroli ciężarówki, którą przewoźnik estoński wykonywał przewóz z Estonii do Francji. Kontrolę przeprowadził inspektor z lubuskiej ITD na drodze krajowej nr 92 w okolicach Wilkowa (powiat świebodziński), w poniedziałek 15 października 2018 r.

03 paź 2018

Spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego (2018-10-03)

W środę, 3 października 2018 r. w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. odbyło się kolejne spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego przy Lubuskim Wojewódzkim Inspektorze Transportu Drogowego

01 paź 2018

Nocne kontrole na lubuskich drogach

13 przeładowanych busów, dwie zbyt wysokie ciężarówki i nietrzeźwy kierowca używający magnesu, to efekty nocnych kontroli przeprowadzonych przez inspektorów WITD w Gorzowie Wlkp.

01 paź 2018

Ładunek był za szeroki

Zezwolenie kategorii VI na przejazd pojazdu nienormatywnego okazało się niewystarczające.

24 wrz 2018

Inspektorzy ITD na Węgrzech

Inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. uczestniczyli w międzynarodowych działaniach kontrolnych zorganizowanych pod patronatem Euro Contrôle Route (ECR), które odbyły się na Węgrzech.

18 wrz 2018

Podziękowania z przedszkola

11 wrz 2018

Kierowca posiadał pasy do mocowania ładunku, ale ich nie użył, bo jechał powoli i tylko kawałek.

Uwagę inspektorów - przemieszczających się na miejsce kontroli - zwrócił pojazd, na którym przewożono niezabezpieczone płyty stropowe. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli okazało się, że ładunek nie jest w ogóle zabezpieczony,

06 wrz 2018

Mały udaje dużego

Pojazd dostawczy, którym przewożono napoje alkoholowe był przeładowany o ponad 477%. Wcześniej był przeładowany jeszcze bardziej, tylko kierowca zdążył już wyładować część ładunku u jednego z odbiorców

28 sie 2018

Przewóz mrożonej ryby po kielichu

Kierowca po spożyciu alkoholu przewoził mrożoną rybę przeładowanym pojazdem dostawczym.

27 sie 2018

Pił piwo podczas jazdy i zasypiał za kierownicą

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. zapobiegli tragedii na drodze. Wyeliminowali z ruchu ukraińskiego kierowcę, który prowadząc ciężarówkę pił piwo i zasypiał za kierownicą.

24 sie 2018

Dwa przeciążone ukraińskie busy

Dwa samochody ciężarowe o dmc 3,5 tony zarejestrowane w Ukrainie przewoziły zbyt dużo ładunku.

08 sie 2018

Kontrabanda niesprawnym tirem

W dniu 7 sierpnia 2018 r. na lubuskim odcinku drogi ekspresowej S3 inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. wspólnie z Funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej oraz Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzili działania kontrolne pod nazwą "Profil".

02 sie 2018

"Gra" w TRZY karty

W dniu 2 sierpnia 2018 roku, w miejscowości Nowiny Wielkie – droga wojewódzka nr 132 inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili kontrolę drogową pojazdu ciężarowego, należącego do polskiego przewoźnika, przewożącego artykuły spożywcze z Gliwic przez Kostrzyn nad Odrą do Gorzowa Wlkp.

31 lip 2018

2 wyłączniki 1 nietrzeźwy kierowca

W dniu 30.07.2018 r. na lubuskim odcinku autostrady A2 inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadzili działania kontrolne mające na celu ujawnienie manipulacji tachografów.

13 lip 2018

Kontrole w ramach akcji "Bezpieczny autokar - wakacje 2018"

Inspektorzy ITD wspólnie z funkcjonariuszami innych służb kontrolnych kontrolowali autokary przewożące dzieci i młodzież. Kierowcy byli trzeźwi. Jeden autobus nie miał ważnych badań technicznych.

06 lip 2018

Wyłącznik tachografu, jazda bez karty kierowcy i emulator Adblue

Jeden kierowca używał wyłącznika tachografu i prowadził pojazd bez karty kierowcy. Inny kierowca używał emulatora Adblue. Obaj naruszyli przepisy o czasie pracy kierowcy i obaj zostali ukarani kilkunastoma mandatami karnymi. Wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

06 lip 2018

Spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego (2018-07-04)

W środę, 4 lipca 2018 r. w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. odbyło się kolejne spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego przy Lubuskim Wojewódzkim Inspektorze Transportu Drogowego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele środowiska przewoźników drogowych osób i rzeczy, oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp.

03 lip 2018

Długa lista naruszeń

Inspektorzy ITD, którzy 29 czerwca 2018 r. kontrolowali ciężarówki na autostradzie A2, podczas jednej kontroli nałożyli na kierowców aż 26 mandatów karnych oraz wszczęli postępowanie w sprawie nałożenia kary pieniężnej wobec przewoźnika drogowego.

26 cze 2018

Fatalny stan techniczny

Inspektor ITD zatrzymał ciężarówkę, której stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. Zatrzymano dowody rejestracyjne oraz ukarano mandatami karnymi kierowcę i właściciela pojazdu.

26 cze 2018

Rozpoczęcie akcji "Bezpieczny autokar - wakacje 2018"

Wraz z początkiem wakacji inspektorzy ITD rozpoczęli wzmożone kontrole autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Podczas tych kontroli zatrzymano również "VIP-Busa", którym na sofie jechali dwaj młodzi mężczyźni.