Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

04 mar 2022

Kierowca używał karty swojego szefa

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali kierowcy prawo jazdy, ponieważ używał karty kierowcy swojego szefa. Kierowcę ukarano również mandatem. Szef firmy stracił natomiast karę kierowcy. Nie ominie go również kara finansowa.

23 lut 2022

Kierowca używał cudzej karty

Załoga dwuosobowa manipulowała czasem pracy. Jeden z kierowców używał cudzej karty kierowcy, a drugi nie włożył swojej karty do tachografu. Dodatkowo ciężarówka, którą jechali miała zbiorniki paliwa o łącznej pojemności przekraczającej dopuszczalne normy.

23 lut 2022

Przewóz bez zezwolenia

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali i unieważnili zezwolenie międzynarodowe. Przewóz został uznany za wykonywany bez zezwolenia, w związku z czym przewoźnika czeka kara finansowa.

18 lut 2022

Stracił prawo jazdy, ponieważ nie włożył wykresówki do tachografu

Kierowca autokaru stracił na trzy miesiące prawo jazdy, ponieważ nie włożył do tachografu wykresówki. Dodatkowo kierowcę ukarano mandatem. Kara finansowa czeka również firmę przewozową.

16 lut 2022

Kontrola przewozu zwierząt

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili wzmożone kontrole przewozu zwierząt. Wszystkie skontrolowane przewozy były wykonywane zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi przewozu zwierząt. Kontrolujący stwierdzili natomiast naruszenie innych przepisów. W konsekwencji zatrzymano dowód rejestracyjny i prawo jazdy.

15 lut 2022

Ciężarówka z niesprawnym układem hamulcowym

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego wycofali z ruchu ciężarówkę z niesprawnym układem hamulcowym. Na osi kierowanej była pęknięta tarcza hamulcowa. Pojazd tymczasowo wycofano z ruchu, a przedsiębiorcę czeka kara finansowa.

11 lut 2022

Wykonywał dziwne manewry na drodze 

Kierowca samochodu osobowego poinformował inspektorów ITD o dziwnych manewrach na drodze kierowcy pojazdu, który zatrzymał się na poboczu. Informacje te potwierdziły się. Kierowca był pijany. Trafił w ręce Policji.

11 lut 2022

Kontrola zezwoleń zagranicznych

Cztery zezwolenia międzynarodowe zostały zatrzymane i unieważnione przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego podczas dwudniowych działań kontrolnych, których celem była kontrola takich zezwoleń.

07 lut 2022

Przewóz ADR bez wymaganych tablic

Ciężarówka, którą przewożono towary niebezpieczne (ADR), nie została oznakowana wymaganymi tablicami barwy pomarańczowej. Kierowca został zatrzymany do kontroli, ponieważ przekroczył dopuszczalną prędkość. 

25 sty 2022

Przewóz ADR bez wymaganego wyposażenia

Kierowca przewoził towary niebezpieczne m.in. bez wymaganego wyposażenia i niesprawnym pojazdem. Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego wstrzymali transport do czasu usunięcia nieprawidłowości i naprawy pojazdu.

19 sty 2022

Inspektorzy ITD podzielili się krwią

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego ze Słubic włączyli się do akcji „Oddaj krew – uratuj życie”.

18 sty 2022

Naczepa z niesprawnymi hamulcami

Cztery z sześciu kół naczepy miały niesprawne hamulce. Usterki techniczne ujawnili inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Naczepę tymczasowo wycofano z ruchu. Będą również kary finansowe.

12 sty 2022

Za używanie magnesu stracił prawo jazdy

Kierowca ciężarówki użył magnesu do zakłócenia właściwego działania tachografu. Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali jemu prawo jazdy. Bez prawa jazdy pozostanie on przez najbliższe trzy miesiące. To nie jedyna konsekwencja użycia magnesu.

12 sty 2022

Poważne kłopoty kierowcy z Ukrainy 

Użycie przez kierowcę zmienionego oprogramowania tachografu zakończyło się m.in. zatrzymaniem jego prawa jazdy i jego samego. Kontrolę przeprowadzili inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

11 sty 2022

Stracił prawo jazdy, bo jechał bez karty kierowcy

Kierowca polskiej ciężarówki nie zarejestrował na karcie kierowcy około 30 kilometrów przejechanej trasy. Za jazdę bez karty kierowcy został ukarany mandatami i stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

10 sty 2022

Bezpieczny autokar – ferie 2022

W okresie ferii zimowych lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego będą kontrolowali autokary przewożące dzieci i młodzież na wypoczynek. Kontrole będą przeprowadzane na drogach podczas wykonywanych przewozów. Możliwe będzie również przeprowadzenie kontroli w miejscu odjazdu autokaru lub w stałym punkcie kontrolnym.

05 sty 2022

Fałszywe prawo jazdy

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego ze Słubic zatrzymali kierowcę, który posługiwał się sfałszowanym prawem jazdy. Kierowca za szybkie wyrobienie dokumentu zapłacił 1500 złotych. Teraz odpowie przed sądem za przestępstwo, którego się dopuścił.

29 gru 2021

Praca w WITD w Gorzowie Wlkp.

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim poszukuje kandydatów na stanowisko eksperta ds. administracyjno-prawnych.

Szczegóły pod linkiem:   http://bip.witd.gorzow.pl/?mod=news&cID=180

20 gru 2021

Przeładowany pojazd dostawczy z niezabezpieczonym ładunkiem

Tylko hamulcem postojowym zabezpieczony był samochód osobowy przewożony pojazdem dostawczym, który dodatkowo był przeładowany. Kierowcę ukarano mandatem, a pojazd tymczasowo wyłączono z ruchu drogowego.

17 gru 2021

Nietrzeźwy kierowca z zatrzymanym prawo jazdy.

Nietrzeźwy kierowca z zatrzymanym prawo jazdy został skontrolowany przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego i przekazany do dyspozycji Policji.

08 gru 2021

Pożar białoruskiej naczepy

Do inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego podbiegł mężczyzna, który poinformował ich o palącej się ciężarówce. Inspektorzy niezwłocznie przystąpili do gaszenia pożaru oraz zawiadomili Straż Pożarną i Policję.

03 gru 2021

Kierowca odpoczywał niespełna 3 godziny

Ukraiński kierowca wykonujący przewóz dla polskiego przedsiębiorcy nie posiadał wymaganych dokumentów oraz nie stosował się do przepisów dotyczących czasu pracy kierowców. Dzień wcześniej odpoczywał tylko niespełna 3 godziny. Został on ukarany mandatami. Kara finansowa czeka również jego szefa i osobę zarządzającą transportem w przedsiębiorstwie.

03 gru 2021

Przymusowy postój dla kierowcy i 16 pasażerów

Kierowca ukraińskiego autobusu nie odebrał wymaganego odpoczynku dziennego. Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zakazali mu dalszej jazdy do czasu wykorzystania odpoczynku. Przez jego nieodpowiedzialność przymusowy postój musiało również odbyć 16-tu pasażerów.

02 gru 2021

Nieprawidłowości przy przewozie samochodów

Kierowca przewożący samochody osobowe z Holandii do Polski nie oznakował ładunku wystającego z tyłu pojazdu. Pojazd wraz z ładunkiem był za wysoki, a podwójna oś przyczepy była przeciążona. Dodatkowo jedna z tarcz hamulcowych w samochodzie ciężarowym była popękana.

26 lis 2021

Transport bez uprawnień przewozowych

Przedsiębiorcę transportowego nie posiadającego uprawnień przewozowych i naruszającego przepisy dotyczące czasu pracy kierowców zatrzymali do kontroli inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Grozi mu teraz wysoka kara finansowa.

24 lis 2021

Dokumenty kierowcy utraciły ważność

Tureckiego kierowcę bez ważnej karty kierowcy i ważnego prawa jazdy zatrzymali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowcę ukarano mandatami oraz zakazano jemu dalszej jazdy. Kary nie uniknie również przedsiębiorca.

18 lis 2021

Zezwolenie bez wymaganego wpisu

Kierowca rosyjskiej ciężarówki nie wpisał w zezwoleniu numeru rejestracyjnego naczepy. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego ze Słubic unieważnili zezwolenie. Przewóz będzie mógł być kontynuowany po przedstawieniu nowego zezwolenia i wpłaceniu kaucji na poczet przewidywanej kary pieniężnej.

17 lis 2021

Rażące przekroczenie dopuszczalnej ładowności

O ponad 1000% przekroczona została dopuszczalna ładowność samochodu dostawczego o dopuszczalnej masie całkowitej 3500 kg. Nacisk tylnej osi wynosił 5000 kg. Kierowcę ukarano mandatem. Przewóz mógł być kontynuowany po przeładowaniu nadmiaru ładunku na inne pojazdy.

10 lis 2021

Został skontrolowany, bo jechał za szybko

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciężarówkę, której kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość. Okazało się, że ciągnik i naczepa były niesprawne, a tachograf nie miał legalizacji. Stwierdzono również inne nieprawidłowości. Za wszystkie naruszenia zostanie ukarany kierowca, który jest jednocześnie szefem firmy transportowej.

08 lis 2021

Został skontrolowany, bo zignorował zakaz zatrzymywania się

Kierowca łotewskiej ciężarówki zignorował znak zakazu zatrzymywania się i postanowił odebrać odpoczynek dzienny na miejscu przeznaczonym do kontroli. Kierowca został ukarany mandatem przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.