Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

08 kwi 2019

Z ponad 2 promilami za kierownicą ciężarówki

Inspektor musiał przytrzymać drzwi aby kierowca nie wypadł z kabiny ciężarówki. Kierowca miał w wydychanym powietrzu ponad dwa promile alkoholu.

02 kwi 2019

Cofnięcie zezwolenia na prowadzenie warsztatu

Ujawniony przez inspektora ITD wyłącznik tachografu okazał się podstawą do cofnięcia przez Prezesa GUM zezwolenia na prowadzenie warsztatu w zakresie instalacji tachografów cyfrowych.

27 mar 2019

Wyszkolony kierowca wykonywał przewóz z naruszeniem przepisów ADR

Kierowca, który niedawno ukończył kurs ADR, wykonywał przewóz towarów niebezpiecznych z naruszeniem obowiązków wymaganych przy takim przewozie. Przewóz został przerwany do czasu usunięcia nieprawidłowości, a przewoźnik dodatkowo zostanie ukarany karą pieniężną.

26 mar 2019

1 przewoźnik, 2 ciężarówki, 2 nietrzeźwych kierowców

25 marca br. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp.podczas wykonywania czynności służbowych, na punkcie kontrolnym mieszczącym się przy drodze krajowej nr 2 na PG Świecko (1 km) zatrzymali do kontroli dwa pojazdy należące do tego samego przewoźnika litewskiego, których kierowcy byli nietrzeźw

13 mar 2019

Litewska ciężarówka z wyłącznikiem tachografu

Lubuscy inspektorzy ITD ujawnili kolejny wyłącznik tachografu.

08 mar 2019

Kierowca autobusu bez ważnych uprawnień

Podczas wykonywania czynności kontrolnych na lubuskim odcinku autostrady A2, 8 marca 2019 r., inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. zatrzymali do kontroli autobus, którym litewski przewoźnik przewoził 22 osoby z Litwy do Wielkiej Brytanii.

07 mar 2019

Trzy nowe pojazdy z naruszeniami

Inspektorzy ITD wykonujący czynności kontrolne na autostradzie A2, w środę 6 marca 2019 r., zatrzymali do kontroli trzy ciężarówki należące do jednego przewoźnika pochodzącego z Litwy.

26 lut 2019

Nietrzeźwy

Kierowca ciężarówki, skontrolowany na drodze ekspresowej S3 w okolicach Gorzowa Wlkp., był nietrzeźwy.

25 lut 2019

Kontrola taksówek w Świebodzinie

Inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. wraz z pracownikiem Urzędu Skarbowego w Świebodzinie kontrolowali samochody osobowe wykorzystywane do zarobkowego przewozu drogowego osób

20 lut 2019

Działania kontrolne "TRUCK-BUS"

We wtorek 19 lutego 2019 r. inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskich działaniach pod nazwą "TRUCK-BUS". Inspektorzy wspólnie z funkcjonariuszami Policji prowadzili wzmożone kontrole pojazdów ciężarowych i autobusów na lubuskich drogach.

18 lut 2019

Nocne kontrole zezwoleń na A2

W nocy z piątku na sobotę (z 15 na 16 lutego 2019 r.), na autostradzie A2 inspektorzy ITD kontrolowali przewozy drogowe objęte systemem zezwoleń zagranicznych. Inspektorzy kontrolowali głównie przewoźników zagranicznych z krajów spoza Unii Europejskiej. Do kontroli zatrzymywano pojazdy jadące zarówno w kierunku Niemiec jak i w kierunku przeciwnym.

18 lut 2019

Bez prawa jazdy, badań technicznych, karty kierowcy i …

Podczas jednej kontroli inspektor ITD ujawnił naruszenia na ponad 80 tys. złotych. Teraz przedsiębiorca, będący jednocześnie kierowcą kontrolowanej ciężarówki, poniesie odpowiednie konsekwencje.

14 lut 2019

Kierowca posługiwał się podrobionymi dokumentami kupionymi przez Internet

Inspektor ITD zatrzymał kierowcę ciężarówki, który posługiwał się podrobionymi dokumentami. Teraz kierowca ten stanie przed sądem.

12 lut 2019

Ważenie busów i pęknięta tarcza hamulcowa

We wtorek 12 lutego 2019 r. inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. prowadzili - wspólnie z Policją - działania kontrolne w ramach akcji "ważenie busów". Kontrole te prowadzono na drodze krajowej nr 29 w Krośnie Odrzańskim.

08 lut 2019

Kontrole ITD z wykorzystaniem preselekcji i zestawów kontrolnych

W piątek 8 lutego 2019 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim na lubuskich drogach prowadzą działania kontrolne z wykorzystaniem urządzeń do preselekcyjnego ważenia pojazdów. Działania te ukierunkowane są głównie na pojazdy ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony jadące od strony Niemiec.

01 lut 2019

Pomoc inspektorów w zabezpieczeniu miejsca wypadku

Inspektorzy ITD z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim pomagali w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia drogowego z udziałem autobusu przewożącego dzieci do szkoły.

22 sty 2019

Nocne kontrole na A2

W nocy z niedzieli na poniedziałek inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. przeprowadzili działania kontrolne na lubuskim odcinku autostrady A2. Kontrolowano pojazdy jadące w kierunku zachodniej granicy.

09 sty 2019

"BEZPIECZNY AUTOKAR" – KONTROLE

W czasie trwania ferii zimowych inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. będą kontrolowali autokary przewożące dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek

14 gru 2018

Spotkanie z przedstawicielami Policji z Brandenburgii

14 grudnia 2018 r. w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie z przedstawicielami Policji z Brandenburgii.

11 gru 2018

Bez kart kierowcy, ale z magnesem.

Kierowcy wykonujący przewóz drogowy w załodze dwuosobowej jechali bez włożonych do tachografu kart kierowcy z magnesem przyłożonym do nadajnika impulsów. Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi. Zostaną również wszczęte postępowania w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

10 gru 2018

24 grudnia 2018 r. inspektorat będzie nieczynny

Informujemy, że w poniedziałek 24 grudnia 2018 r. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim będzie nieczynny.

W zamian inspektorat będzie otwarty w sobotę 15 grudnia.

Zarządzenie nr 17 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z dnia 31 sierpnia 2018 r. w sprawie ustalenia dnia 24 grudnia 2018 r. dniem wolnym od pracy dla pracowników urzędów administracji rządowej.

30 lis 2018

Jazda bez tarczy hamulcowej

Kolejna ciężarówka z niesprawnym układem hamulcowym. Tym razem w jednym z kół naczepy nie było tarczy hamulcowej.

23 lis 2018

Pęknięta tarcza hamulcowa i zużyte opony

22 listopada 2018 r. inspektor z WITD w Gorzowie Wlkp., na drodze ekspresowej S3 w okolicach Skwierzyny, zatrzymał do kontroli samochód ciężarowy przewożący odpady. Pojazdem przewożono trociny z Murzynowa do Żar.

21 lis 2018

Trzy przypadki ingerencji w pracę tachografu

Podczas działań konolnych inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. ujawnili 3 przypadki ingerencji w pracę tachografu. Jeden kierowca używał dwóch kart kierowcy a w dwóch pojazdach stwierdzono podłączenie do tachografu niedozwolonego urządzenia przeznaczonego do fałszowania danych rejestrowanych przez tachograf.

15 lis 2018

Nieudana próba wielokrotnego wykorzystania zezwolenia

Kierowca białoruski próbował wielokrotnie wykorzystać jednorazowe zezwolenie. Skończyło się to m.in. unieważnieniem i zatrzymaniem zezwolenia oraz usunięciem pojazdu na parking strzeżony.

16 paź 2018

Przeciążona oś pojazdu i nietrzeźwy kierowca

Podejrzenie przeciążenia osi napędowej pojazdu było przyczyną zatrzymania do kontroli ciężarówki, którą przewoźnik estoński wykonywał przewóz z Estonii do Francji. Kontrolę przeprowadził inspektor z lubuskiej ITD na drodze krajowej nr 92 w okolicach Wilkowa (powiat świebodziński), w poniedziałek 15 października 2018 r.

03 paź 2018

Spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego (2018-10-03)

W środę, 3 października 2018 r. w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. odbyło się kolejne spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego przy Lubuskim Wojewódzkim Inspektorze Transportu Drogowego

01 paź 2018

Nocne kontrole na lubuskich drogach

13 przeładowanych busów, dwie zbyt wysokie ciężarówki i nietrzeźwy kierowca używający magnesu, to efekty nocnych kontroli przeprowadzonych przez inspektorów WITD w Gorzowie Wlkp.

01 paź 2018

Ładunek był za szeroki

Zezwolenie kategorii VI na przejazd pojazdu nienormatywnego okazało się niewystarczające.

24 wrz 2018

Inspektorzy ITD na Węgrzech

Inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. uczestniczyli w międzynarodowych działaniach kontrolnych zorganizowanych pod patronatem Euro Contrôle Route (ECR), które odbyły się na Węgrzech.