Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

13 kwi 2018

Inspektorzy ITD ujawnili 3 kolejne wyłączniki tachografu

W przeciągu dwóch dni inspektorzy z słubickiego oddziału WITD w Gorzowie Wlkp. ujawnili 3 kolejne przypadki niedozwolonej modyfikacji instalacji tachografu.

10 kwi 2018

Przewóz utraconych pojazdów

9 kwietnia 2018 r. inspektor z WITD w Gorzowie Wlkp. podczas wykonywania czynności kontrolnych na lubuskim odcinku autostrady A2 zatrzymał do kontroli ciężarówkę, którą litewski przewoźnik wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Anglii do Litwy.

30 mar 2018

Wielkanoc 2018

28 mar 2018

"WAGA CIĘŻKA" przewóz części do silnika statku morskiego

We wtorek 27 marca 2018 r.  inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp., na autostradzie A2 w okolicach Świecka, zatrzymali do kontroli pojazd członowy, który został wskazany przez system preselekcji ważenia pojazdów jako znacznie przeciążony.

23 mar 2018

Kontrola autobusów szkolnych

W minionym tygodniu (od 12 do 16 marca 2018 r.), po zakończeniu ferii zimowych na terenie województwa lubuskiego, inspektorzy WITD w Gorzowie Wlkp., przeprowadzili wzmożone kontrole autobusów, którymi dowożone są dzieci do szkół.

23 mar 2018

Udział ITD w konferencji "Szkoła branżowa - szkoła niezawodna. Inwestuj w zawód"

W piątek 16 marca 2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych PBO w Zielonej Górze odbyła się konferencja pn. "Szkoła branżowa - szkoła niezawodna. Inwestuj w zawód". Jej głównym celem była promocja szkolnictwa zawodowego i przybliżenie zmian w kształceniu zawodowym - w tym znaczenie zawodu kierowcy-mechanika na współczesnym rynku pracy

23 mar 2018

Kierowca ciężarówki miał prawie 4 promile

20 marca 2018 r. na autostradzie A2 inspektor zatrzymał do kontroli ciężarówkę, której kierujący był pod wpływem alkoholu.

21 mar 2018

Informacja o zbędnych składnikach rzeczowych majątku ruchomego

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim informuje, że poniżej wyszczególnione pojazdy samochodowe zakwalifikowano do kategorii majątku zbędnego z przeznaczeniem do nieodpłatnego przekazania innej jednostce lub jednostce samorządu terytorialnego bez zastrzeżenia obowiązku zwrotu

19 mar 2018

Załoga dwuosobowa z trzema kartami kierowcy

Inspektor ITD zatrzymał ciężarówkę przystosowaną do przewozu żywych zwierząt, której kierowcy używali dodatkowej karty kierowcy i naruszali przepisy dotyczące czasu pracy kierowców. Kierowców ukarano mandatami karnymi a wobec przewoźnika drogowego wszczęto postępowanie administracyjne.

08 mar 2018

Działania "Alkohol i Narkotyki/Trzeźwy TIR".

8 marca 2018 r. inspektorzy ITD uczestniczyli w działaniach "Alkohol i Narkotyki/Trzeźwy TIR". Podczas tych działań inspektorzy zatrzymali jednego kierowcę ciężarówki, który był nietrzeźwy.

05 mar 2018

Kolejne trzy wyłączniki tachografu w litewskich pojazdach

Inspektor ITD ujawnił 3 kolejne wyłączniki tachografu w litewskich pojazdach. Kierowców ukarano mandatami karnymi, a wobec przewoźników drogowych wszczęto postępowania administracyjne.

26 lut 2018

Zwrot odpadów nielegalnie wwiezionych do Polski

Odpady, których nielegalny wwóz do Polski ujawnili inspektorzy ITD, zostały zwrócone do Niemiec.

26 lut 2018

Kierowca ciężarówki miał prawie 1 promil

23 lutego 2018 r. na autostradzie A2 inspektor zatrzymał do kontroli ciężarówkę, której kierujący był pod wpływem alkoholu.

16 lut 2018

Przewoźnik litewski, kierowcy - obywatele Ukrainy, świadectwo kierowcy - polskie.

W dniu 15 lutego 2018 r. w godzinach wieczornych na PPO Tarnawa A2 został zatrzymany zespół pojazdów, którym przewoźnik litewski wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy (papieru w belach) z Niemiec do Polski.

14 lut 2018

2,5 promila - kolejny nietrzeźwy kierowca ciężarówki.

13 lutego 2018 r., na drodze krajowej nr 3 w miejscowości Gołaszyn, inspektor zatrzymał do kontroli zespół pojazdów, którego kierujący był pod wpływem alkoholu.

09 lut 2018

Inspektorzy ITD przeprowadzili kolejne zajęcia lekcyjne w szkołach

Na przełomie stycznia i lutego 2018 r. lubuscy inspektorzy ITD przeprowadzili kolejne zajęcia lekcyjne w szkołach kształcących w zawodzie kierowca-mechanik.

09 lut 2018

Nieudana próba uniknięcia kontroli

Kierowca ciężarówki chcąc uniknąć kontroli wyprzedzał inną ciężarówkę na odcinku drogi, na którym obowiązywało ograniczenie prędkości oraz zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe.

09 lut 2018

Udział WITD w Targach Służb Mundurowych

We wtorek, 6 lutego 2018 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. uczestniczyli w Targach Służb Mundurowych, które odbyły się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie.

06 lut 2018

Przewóz towaru niebezpiecznego w nieodpowiedniej cysternie

We wtorek, 6 lutego 2018 r. na drodze krajowej nr 92 w Wilkowie (pow. świebodziński), inspektor z WITD w Gorzowie Wlkp. zatrzymał do kontroli zespół pojazdów, którym przewoźnik krajowy wykonywał przewóz drogowy towaru niebezpiecznego UN1866 (kl.3, grupa pakowania III) w ilości 22 920 kg z Niemiec do Rosji.

02 lut 2018

Trzech nietrzeźwych kierowców ciężarówek

W przeciągu dwóch dni inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. ujawnili 3. kierowców ciągników samochodowych wraz z naczepami, którzy prowadzili je pod wpływem alkoholu. Jeden z nich przewoził towary niebezpieczne. Wszyscy zostali przekazani w ręce Policji.

29 sty 2018

Nielegalny transport odpadów

Inspektorzy ITD ujawnili nielegalny transport odpadów z Niemiec do Polski. Na miejsce wezwano Inspekcję Ochrony Środowiska i Policję. Pojazd wraz z ładunkiem usunięto na parking, a wobec przewoźnika drogowego wszczęto postępowanie administracyjne.

26 sty 2018

Pęknięta rama pojazdu i przerobiona data

Inspektor ITD zatrzymał pojazd, który miał pękniętą ramę, oraz ujawnił przerobioną datę badania kontrolnego na tabliczce pomiarowej tachografu. Kontrolujący zakazał używania pojazdu stwarzającego realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowcę ukarał mandatami karnymi, oraz wszczął postępowanie administracyjne wobec przewoźnika. Ponadto zawiadomił Policję o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

25 sty 2018

Dwa wyłączniki tachografu w litewskich pojazdach

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. ujawnili 2 przypadki niedozwolonej modyfikacji instalacji tachografu w pojazdach należących do przewoźników litewskich. Kierowców ukarano mandatami karnymi, a wobec przewoźników drogowych wszczęto postępowania administracyjne.

24 sty 2018

Spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego przy Lubuskim Wojewódzkim Inspektorze Transportu Drogowego (2018-01-24)

W środę, 24 stycznia 2018 r. w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. odbyło się kolejne spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego przy Lubuskim Wojewódzkim Inspektorze Transportu Drogowego, w którym uczestniczyli przedstawiciele środowiska przewoźników drogowych osób i rzeczy, oraz kadra kierownicza Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp.

16 sty 2018

Dwóch kierowców z czterema kartami kierowcy

Inspektorzy ITD zatrzymali ciężarówkę przystosowaną do przewozu żywych zwierząt, której kierowcy używali dodatkowych kart kierowcy i naruszali przepisy dotyczące czasu pracy kierowców. Kierowców ukarano mandatami karnymi a wobec przewoźnika drogowego wszczęto postępowanie administracyjne.

15 sty 2018

Korzystał z cudzej karty kierowcy

11 stycznia 2018 r. na autostradzie A2, inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymał do kontroli ciężarówkę, której kierujący wielokrotnie naruszył przepisy o czasie pracy kierowców.

10 sty 2018

Bezpieczny Autokar 2018

W czasie trwania ferii zimowych inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego
w Gorzowie Wlkp. będą kontrolowali autokary przewożące dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Kontrole przeprowadzane będą w miejscu odjazdu autokaru  lub pod siedzibą Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego przy ul. Teatralnej 30 w Gorzowie Wlkp. (parking komunikacji zastępczej PKP).

08 sty 2018

Kierowca ciężarówki miał ponad 0,5 promila

8 stycznia 2018 r., na drodze ekspresowej S3 w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego, inspektor zatrzymał do kontroli ciężarówkę, której kierujący był pod wpływem alkoholu.

05 sty 2018

Przewóz pasażerów "ponad stan"

04 stycznia br. w miejscowości Świebodzin Inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp. pełniąc służbę wraz z Policjantem z Komendy Powiatowej Policji
w Świebodzinie zatrzymał do kontroli samochód marki VW.