Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Deklaracja dostępności      

21 mar 2022

Nietrzeźwy kierowca przewoził towary niebezpieczne

Pijanego kierowcę przewożącego towary niebezpieczne zatrzymali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Szofer trafił w ręce Policji.

18 mar 2022

Międzynarodowe transporty bez zezwoleń

Kierowca rosyjskiej ciężarówki okazał podczas kontroli zezwolenie na wykonywanie międzynarodowego przewozu rzeczy, które kilka dni wcześniej straciło ważność. Natomiast kierowca białoruskiej ciężarówki nie okazał podczas kontroli wymaganego dokumentu, w związku z czym zezwolenie, które okazał zostało uznane za nieważne. Oba transporty zostały wstrzymane przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

15 mar 2022

„Wydmuchał” ponad pół promila

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał kierowca ciężarówki, którą jechał w celu załadunku. Nietrzeźwą jazdę udaremnili inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego. Szofer został przekazany Policji.

11 mar 2022

Naczepa z niebezpieczną usterką

Pękniętą po ramę miała rosyjska naczepa, na której przewożono blachę z Niemiec do Rosji. Pojazd wycofali z ruchu lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

11 mar 2022

Dwa przeładowane busy

Dwa samochody dostawcze przewoziły zbyt dużo ładunku. Transporty zostały wstrzymane przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

07 mar 2022

Niesprawne układy oczyszczania spalin i hamulcowy

Dwa z sześciu kół naczepy w ogóle nie hamowały. Przy jednym z nich brakowało zacisku hamulcowego oraz siłownika pneumatycznego, a przy drugim siłownik pneumatyczny był odłączony. Dodatkowo naczepa nie posiadała aktualnych badań technicznych, a w ciągniku siodłowym był niesprawny układ oczyszczania spalin. Niesprawną ciężarówkę wycofali z ruchu inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

04 mar 2022

Kierowca używał karty swojego szefa

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali kierowcy prawo jazdy, ponieważ używał karty kierowcy swojego szefa. Kierowcę ukarano również mandatem. Szef firmy stracił natomiast karę kierowcy. Nie ominie go również kara finansowa.

23 lut 2022

Kierowca używał cudzej karty

Załoga dwuosobowa manipulowała czasem pracy. Jeden z kierowców używał cudzej karty kierowcy, a drugi nie włożył swojej karty do tachografu. Dodatkowo ciężarówka, którą jechali miała zbiorniki paliwa o łącznej pojemności przekraczającej dopuszczalne normy.

23 lut 2022

Przewóz bez zezwolenia

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali i unieważnili zezwolenie międzynarodowe. Przewóz został uznany za wykonywany bez zezwolenia, w związku z czym przewoźnika czeka kara finansowa.

18 lut 2022

Stracił prawo jazdy, ponieważ nie włożył wykresówki do tachografu

Kierowca autokaru stracił na trzy miesiące prawo jazdy, ponieważ nie włożył do tachografu wykresówki. Dodatkowo kierowcę ukarano mandatem. Kara finansowa czeka również firmę przewozową.

16 lut 2022

Kontrola przewozu zwierząt

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili wzmożone kontrole przewozu zwierząt. Wszystkie skontrolowane przewozy były wykonywane zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi przewozu zwierząt. Kontrolujący stwierdzili natomiast naruszenie innych przepisów. W konsekwencji zatrzymano dowód rejestracyjny i prawo jazdy.

15 lut 2022

Ciężarówka z niesprawnym układem hamulcowym

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego wycofali z ruchu ciężarówkę z niesprawnym układem hamulcowym. Na osi kierowanej była pęknięta tarcza hamulcowa. Pojazd tymczasowo wycofano z ruchu, a przedsiębiorcę czeka kara finansowa.

11 lut 2022

Wykonywał dziwne manewry na drodze 

Kierowca samochodu osobowego poinformował inspektorów ITD o dziwnych manewrach na drodze kierowcy pojazdu, który zatrzymał się na poboczu. Informacje te potwierdziły się. Kierowca był pijany. Trafił w ręce Policji.

11 lut 2022

Kontrola zezwoleń zagranicznych

Cztery zezwolenia międzynarodowe zostały zatrzymane i unieważnione przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego podczas dwudniowych działań kontrolnych, których celem była kontrola takich zezwoleń.

07 lut 2022

Przewóz ADR bez wymaganych tablic

Ciężarówka, którą przewożono towary niebezpieczne (ADR), nie została oznakowana wymaganymi tablicami barwy pomarańczowej. Kierowca został zatrzymany do kontroli, ponieważ przekroczył dopuszczalną prędkość. 

25 sty 2022

Przewóz ADR bez wymaganego wyposażenia

Kierowca przewoził towary niebezpieczne m.in. bez wymaganego wyposażenia i niesprawnym pojazdem. Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego wstrzymali transport do czasu usunięcia nieprawidłowości i naprawy pojazdu.

19 sty 2022

Inspektorzy ITD podzielili się krwią

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego ze Słubic włączyli się do akcji „Oddaj krew – uratuj życie”.

18 sty 2022

Naczepa z niesprawnymi hamulcami

Cztery z sześciu kół naczepy miały niesprawne hamulce. Usterki techniczne ujawnili inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Naczepę tymczasowo wycofano z ruchu. Będą również kary finansowe.

12 sty 2022

Za używanie magnesu stracił prawo jazdy

Kierowca ciężarówki użył magnesu do zakłócenia właściwego działania tachografu. Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali jemu prawo jazdy. Bez prawa jazdy pozostanie on przez najbliższe trzy miesiące. To nie jedyna konsekwencja użycia magnesu.

12 sty 2022

Poważne kłopoty kierowcy z Ukrainy 

Użycie przez kierowcę zmienionego oprogramowania tachografu zakończyło się m.in. zatrzymaniem jego prawa jazdy i jego samego. Kontrolę przeprowadzili inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

11 sty 2022

Stracił prawo jazdy, bo jechał bez karty kierowcy

Kierowca polskiej ciężarówki nie zarejestrował na karcie kierowcy około 30 kilometrów przejechanej trasy. Za jazdę bez karty kierowcy został ukarany mandatami i stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

10 sty 2022

Bezpieczny autokar – ferie 2022

W okresie ferii zimowych lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego będą kontrolowali autokary przewożące dzieci i młodzież na wypoczynek. Kontrole będą przeprowadzane na drogach podczas wykonywanych przewozów. Możliwe będzie również przeprowadzenie kontroli w miejscu odjazdu autokaru lub w stałym punkcie kontrolnym.

05 sty 2022

Fałszywe prawo jazdy

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego ze Słubic zatrzymali kierowcę, który posługiwał się sfałszowanym prawem jazdy. Kierowca za szybkie wyrobienie dokumentu zapłacił 1500 złotych. Teraz odpowie przed sądem za przestępstwo, którego się dopuścił.

29 gru 2021

Praca w WITD w Gorzowie Wlkp.

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim poszukuje kandydatów na stanowisko eksperta ds. administracyjno-prawnych.

Szczegóły pod linkiem:   http://bip.witd.gorzow.pl/?mod=news&cID=180

20 gru 2021

Przeładowany pojazd dostawczy z niezabezpieczonym ładunkiem

Tylko hamulcem postojowym zabezpieczony był samochód osobowy przewożony pojazdem dostawczym, który dodatkowo był przeładowany. Kierowcę ukarano mandatem, a pojazd tymczasowo wyłączono z ruchu drogowego.

17 gru 2021

Nietrzeźwy kierowca z zatrzymanym prawo jazdy.

Nietrzeźwy kierowca z zatrzymanym prawo jazdy został skontrolowany przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego i przekazany do dyspozycji Policji.

08 gru 2021

Pożar białoruskiej naczepy

Do inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego podbiegł mężczyzna, który poinformował ich o palącej się ciężarówce. Inspektorzy niezwłocznie przystąpili do gaszenia pożaru oraz zawiadomili Straż Pożarną i Policję.

03 gru 2021

Kierowca odpoczywał niespełna 3 godziny

Ukraiński kierowca wykonujący przewóz dla polskiego przedsiębiorcy nie posiadał wymaganych dokumentów oraz nie stosował się do przepisów dotyczących czasu pracy kierowców. Dzień wcześniej odpoczywał tylko niespełna 3 godziny. Został on ukarany mandatami. Kara finansowa czeka również jego szefa i osobę zarządzającą transportem w przedsiębiorstwie.

03 gru 2021

Przymusowy postój dla kierowcy i 16 pasażerów

Kierowca ukraińskiego autobusu nie odebrał wymaganego odpoczynku dziennego. Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zakazali mu dalszej jazdy do czasu wykorzystania odpoczynku. Przez jego nieodpowiedzialność przymusowy postój musiało również odbyć 16-tu pasażerów.

02 gru 2021

Nieprawidłowości przy przewozie samochodów

Kierowca przewożący samochody osobowe z Holandii do Polski nie oznakował ładunku wystającego z tyłu pojazdu. Pojazd wraz z ładunkiem był za wysoki, a podwójna oś przyczepy była przeciążona. Dodatkowo jedna z tarcz hamulcowych w samochodzie ciężarowym była popękana.