Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Działania kontrolne "TRUCK-BUS"

We wtorek 19 lutego 2019 r. inspektorzy z WITD w Gorzowie Wlkp. po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskich działaniach pod nazwą "TRUCK-BUS". Inspektorzy wspólnie z funkcjonariuszami Policji prowadzili wzmożone kontrole pojazdów ciężarowych i autobusów na lubuskich drogach.

Działania te mają na celu ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy. Kontrolujący szczególną uwagę skupili na stanie technicznym pojazdów, trzeźwości kierujących pojazdami, czasie pracy kierowców oraz dokumentacji towarzyszącej wykonywanym przewozom.

Inspektorzy ITD przeprowadzili 61 kontroli. Ujawnione podczas tych kontroli naruszenia skutkowały nałożeniem mandatów karnych na kierowców oraz wszczęciem postępowań administracyjnych w sprawie nałożenia kary pieniężnej na przedsiębiorców. Inspektorzy zatrzymali również 4 dowody rejestracyjne niesprawnych lub niekompletnych pojazdów.

Jeden z kierowców, prowadził ciężarówkę po alkoholu. Miał on 0,13 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowcą tym zajęła się Policja.wróć