Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Udział w projekcie EDWARD

Lubuscy inspektorzy ITD włączają się w projekt EDWARD (European Day Without a Road Death) – czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy.

W czwartek (26 września) na terenie całej Europy policjanci prowadzą działania w ramach projektu EDWARD 2019. Działania koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL oraz popierane przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

Do tych działań dołączyli również lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

Akcja ta ma na celu zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, które tracą życie i zdrowie w wypadkach drogowych. Tegoroczne działania EDWARD są skierowane głównie do kierujących pojazdami ciężarowymi.

Podczas kontroli kontrolujący zwracają uwagę na stan techniczny pojazdów, obowiązkowe wyposażenie, właściwe zabezpieczenie ładunku oraz przestrzeganie przepisów o czasie pracy i odpoczynku kierowców. Kontrolowane są również dokumenty kierowców wymagane do prowadzenie i użytkowania tego rodzaju pojazdów, a także trzeźwość kierowców.wróć