Przejdź do treści

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Menu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
w Gorzowie Wielkopolskim

Nieprawidłowo wypełnione zezwolenie

Wszczęciem postepowania administracyjnego zagrożonego karą pieniężną w wysokości 12 000 zł oraz usunięciem pojazdu na parking strzeżony zakończyła się kontrola ciężarówki, którą wykonywano międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy bez wymaganego zezwolenia.

W środę, 30 października 2019 r., na drodze ekspresowej S3, inspektorzy z WITD w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali do kontroli zespół pojazdów, którym turecki przewoźnik wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy części samochodowych z Turcji do Szwecji.

Kierowca okazał do kontroli nieprawidłowo wypełnione zezwolenie na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy. Kontrola wykazała, że kierowca wpisał nieprawidłową datę pierwszego wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz niewłaściwe państwo rozładunku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w przypadku niewypełnienia lub nieprawidłowego wypełnienia blankietu zezwolenia, przejazd uznaje się za wykonywany bez zezwolenia.

W związku z tym wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 12 000 zł. Dodatkowo kontrolowany zespół pojazdów został usunięty na parking strzeżony, gdzie pozostanie do czasu wpłacenia kaucji na poczet kary pieniężnej oraz przedstawienia wymaganego zezwolenia.wróć